TRANSFERUURTJE: 'Club werkt aan recordaanwinst, Mourinho lonkt naar JPL'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club werkt aan recordaanwinst, Mourinho lonkt naar JPL'

De start van de competities in binnen- en buitenland komt steeds dichterbij, maar heel wat clubs zijn nog lang niet klaar met hun huiswerk op de transfermarkt. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge blijft werken aan aanvallende versterking. De huurdeal met Internazionale omtrent Tibo Persyn zou snel afgerond worden. Volgens Le Soir gaat Blauw-Zwart weldra ook een nieuw bod uitbrengen op Sebastian Villa. De Colombiaanse winger wil zelf alvast vertrekken bij Boca Juniors, dat desondanks nog een miljoenensom verlangt. Om de aanvaller aan te trekken zal de landskampioen mogelijk zelfs zijn eigen transferrecord moeten verbreken.

Volgens Coriere dello Sport eist KRC Genk minstens twaalf miljoen euro voor Daniel Munoz. Een bedrag dat Fiorentina niet kan/wil neerleggen. Daardoor lijkt Racing dus niet van plan te zijn om de Colombiaan zomaar te verkopen tijdens deze mercato. Bij Paul Onuachu en Jhon Lucumi willen de Limburgers wel meewerken aan een vertrek, maar daar is de interesse voorlopig niet zo concreet.

Standard wil nog een aantal spelers van de hand doen. Voor Obbi Oulare werd alvast een definitieve oplossing gevonden. Sinds kort raakte al bekend dat het Engelse Barnsley lonkte naar de diensten van de 25-jarige spits, en maandag werd een officiële deal beklonken. De stevige aanvaller tekende een contract van drie jaar. Daarnaast werd ook afscheid genomen van Semih Altikulac. De 19-jarige flankspeler vervolgt zijn carrière bij het Turkse Samsunspor.

De kans dat we Kevin Mirallas weldra in een paars-wit truitje zullen bewonderen, is quasi onbestaande. Volgens La Dernière Heure zou de speler zelf een overgang niet op voorhand uitsluiten. Maar Anderlecht denkt daar anders over en zou momenteel geen interesse hebben in een samenwerking. De Brusselaars zijn dan ook op zoek naar een totaal ander profiel om de aanvalslinie te versterken.

AA Gent kan nog niet rekenen op Roman Yaremchuk, die na het EK nog met vakantie is. Het is echter nog een open vraag of de Oekraïense spits nog voor Gent zal spelen, want de verwachting is dat hij de komende weken nog een transfer zal maken. Er duikt alvast weer de nodige interesse op, want La Gazzetta dello Sport schrijft dat Yaremchuk opnieuw in beeld is bij het AS Roma van coach José Mourinho.

BUITENLAND
Dries Mertens begint straks al aan zijn negende seizoen bij SSC Napoli, maar het is nog maar de vraag of daar een tiende seizoen bij zal komen. Dat schrijft alvast Il Mattino. Volgens de Italiaanse krant heeft Mertens immers al aan tussenpersonen aangegeven dat hij denkt nog één jaar bij Napoli te zullen blijven, om daarna nog een laatste avontuur aan te gaan in de Amerikaanse MLS.

HBvL-journalist Bob Faesen laat weten dat Thibo Baeten dicht bij een transfer naar Torino, het nummer zeventien uit de Serie A staat. De 19-jarige spits was het voorbije halfjaar actief bij NEC op het tweede niveau in Nederland, maar daar kon hij zich niet echt doorzetten met amper één goal in elf wedstrijden. In de eerste helft van vorig seizoen had Baeten wel indruk gemaakt bij Club NXT in 1B.

Tottenham kondigt aan dat het Bryan Gil weggekaapt heeft bij Sevilla. Ze betaalden 25 miljoen euro voor de 20-jarige aanvaller en laten tegelijk ook Erik Lamela in ruil naar Sevilla vertrekken. Gil tekende een contract tot 2026 bij Tottenham. Gil werd vorig seizoen nog door Sevilla verhuurd aan Eibar, maar daar ontplofte de jonge aanvaller helemaal.

Lille OSC drukt stevig door voor Amadou Onana. De Franse club, die ook interesse heeft in Hugo Siquet en Matz Sels, heeft volgens Bild een bod gedaan van 6 miljoen euro. Roberto Martinez ziet het graag gebeuren, want zo komt de negentienjarige verdedigende middenvelder van Hamburg SV ook meer in beeld bij de Rode Duivels.

Vermits er voor de meeste wereldsterren deze mercato allicht blijven bij hun huidige clubs, zou Paul Pogba wel eens voor dé zomertransfer van 2021 kunnen zorgen. Volgens Sky Sports neigt de middenvelder van Manchester United steeds meer naar een vertrek richting PSG. Al moet men daar wel nog een officieel bod doen.

LEES OOK: ‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

Denkt u dat Mertens het bij de Duivels nog zal trekken tot en met Qatar 2022?

Meest recent

'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

16
16
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

29
29
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

51
51
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

16
16
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

505
505
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

21
21
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

31
31
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

210
210
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

92
92
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

140
140
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

193
193
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

45
45
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

191
191
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

333
333
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

785
785
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

147
147
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

400
400
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

107
107
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

577
577
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

645
645
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

445
445
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

67
67
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1120
1120
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

332
332

Meer sportnieuws