'Anderlecht legt bod van 4 miljoen neer'

door
'Anderlecht legt bod van 4 miljoen neer'

De teller staat al op zes, maar het transfergeweld lijkt nog niet gestild bij Anderlecht. Zo is er naast een diepe spits mogelijk nog wat extra versterking op het middenveld op komst, waar Albert Sambi Lokonga op het punt staat een miljoenentransfer naar Arsenal te versieren. Geld dat Paars-Wit wie weet meteen weer fors wil investeren in een vervanger.

Volgens het Spaanse medium La Nueva Espagna hebben de Brusselaars hun vizier immers op Manu Garcia gericht, een 23-jarige Spanjaard die momenteel voor Sporting Gijon in La Liga 2 uitkomt. Dat telde twee jaar geleden maar liefst vier miljoen neer om de spelmaker opnieuw los te plukken bij Manchester City, waar hij op jonge leeftijd naartoe trok maar nooit wist door te breken. Vermits Garcia er al sinds 2013 de diverse jeugdreeksen doorliep, is de link met Vincent Kompany echter snel gemaakt. Beiden stonden zelfs even samen tussen de lijnen tijdens Garcia zijn enige speelminuten voor The Citizens.

UPDATE 07/07

Lokonga lijkt eerstdaags bij Arsenal te tekenen, diverse bronnen melden dat beide clubs er in grote lijnen uit zijn en ook een persoonlijk akkoord werd inmiddels bereikt. Paars-Wit zou minstens zo'n 17.5 miljoen euro opstrijken, aangevuld met de nodige variabelen. Een deel van dat bedrag zal gebruikt worden om een vervanger aantrekken en dat zou wel eens Manu Garcia kunnen worden. Volgens El Comercio heeft Paars-Wit namelijk een officieel bod neergelegd bij Sporting Gijon. Om hoeveel het precies gaat wordt niet vermeld, maar het zou toch enkele miljoenen bedragen.

Of dat voldoende is om de middenvelder binnen te halen, valt voorlopig af te wachten. Garcia zou zelfs immers de voorkeur hebben om in Spanje te blijven voetballen. Maar daar zijn de opties momenteel beperkt. Deportivo Alaves toont belangstelling, maar is zeker niet zo concreet. Afwachten dus of Paars-Wit hem op andere gedachten kan brengen.

UPDATE 19u08
Er komen inmiddels wat meer details naar buiten over het bod van Anderlecht, want Estadio Deportivo meldt dat Paars-Wit 4 miljoen euro wil neertellen voor Manu Garcia. De speler zou dus wel de voorkeur geven aan een langer verblijf in Spanje, maar daar is de interesse maar matig. Alaves wil de middenvelder enkel huren, terwijl de belangstelling van Real Betis (nog) niet concreet is. Anderlecht lijkt dus nog tijd te hebben om Garcia op andere gedachten te brengen.

LEES OOK: Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Zal Anderlecht hem nog kunnen overtuigen?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

71
71
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

58
58
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

20
20
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

161
161
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

58
58
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

348
348
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

142
142
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

153
153
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

349
349
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

360
360
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

289
289
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

110
110
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

211
211
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

527
527
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

144
144
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

113
113
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

250
250
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

160
160
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

129
129
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

398
398
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

295
295

Meer sportnieuws