'Standard rondt historische transfer af'

door
'Standard rondt historische transfer af'

Einde aan het licht van de tunnel in Sclessin, waar de financiële problemen van Standard zo precair zijn dat de club recent zelfs een transferverbod kreeg opgelegd. Gelukkig konden de Luikenaars zichzelf wat ademruimte verschaffen door Michel-Ange Balikwisha te slijten aan Antwerp. Nu krikken de Rouches hun rode cijfers nog wat verder op.


Volgens onder meer Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure is er namelijk een doorbraak in zicht in het dossier rond Zinho Vanheusden. Die zou dan toch terugkeren naar Internazionale, dat de 21-jarige verdediger zoals afgesproken voor 16 miljoen opnieuw overneemt. Standard haalde Vanheusden in 2019 voor zo'n 12,5 miljoen euro weg uit Milaan, maar er werd toen wel een verplichte terugkoopclausule in de deal opgenomen. Nadat er even twijfel heerste of de Italiaanse landskampioen zich wel aan deze afspraak zou houden, lijken beide clubs nu dus toch een akkoord te hebben gevonden.

UPDATE 06/07
De kogel is door de kerk: Vanheusden keert terug naar Internazionale. Hoewel het wachten blijft op officieel nieuws, bericht Gazzetta dello Sport namelijk met zekerheid dat de overstap helemaal rond is. Volgens de toonaangevende Italiaanse krant betaalt Inter wel degelijk 16 miljoen, ondanks de al bij al bescheiden winst voor de eenmalige Rode Duivel toch een uiterst stevig bedrag gezien zijn blessurehistorie. En vooral geld dat Standard maar al te goed kan gebruiken om uit de financiële put te klimmen.

Sowieso schaart Vanheusden, die 76 keer in actie kwam voor zijn jeugdclub, zich in de Luikse geschiedenisboeken als de op een na duurste uitgaande transfer. De nu ex-aanvoerder troeft nipt Moussa Djenepo af en moet enkel Marouane Fellaini voor zich dulden. Ook voor de redding van de club kan de transfer van Vanheusden, samen met die van Balikwisha, historische proporties aannemen. De verdediger zelf sluit donderdag aan op het trainingskamp van Inter, nadien wordt over zijn toekomst beslist

LEES OOK: Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Vanheusden is zeker 16 miljoen waard

Meest recent

Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

29
29
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

59
59
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

13
13
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

259
259
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

259
259
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

815
815
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

264
264
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

269
269
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

276
276
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

248
248
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

373
373
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

190
190
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

302
302
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

230
230
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

325
325
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2915
2915
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

638
638
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

429
429
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

329
329
Genk laat Fink vallen: opvallende zondebok geviseerd

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

224
224
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

471
471
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

179
179
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1360
1360
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

584
584
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1774
1774

Meer sportnieuws