TU: 'PL wenkt voor Onuachu, RSCA pusht voor middenvelder'

787 stemmen
TU: 'PL wenkt voor Onuachu, RSCA pusht voor middenvelder'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk kan mogelijk een miljoenenslag slaan op de transfermarkt. Zo meldt All Nigeria Soccer dat nu ook West Ham United zijn zinnen heeft gezet op topschutter Paul Onuachu. Van een concreet bod zou voorlopig nog geen sprake zijn, maar West Ham lijkt in staat om de nodige miljoenen op tafel te leggen. Volgens eerdere berichten zou Racing mikken op zo'n 25 à 30 miljoen euro voor de Gouden Stier. Neto Borges en Joseph Paintsil mogen ook vertrekken, zij zouden in Turkije terecht kunnen.

Club Brugge heeft zoals verwacht afscheid genomen van Formose Mendy. De 20-jarige verdediger tekende een contract van vier jaar bij het Franse Amiens. Ondertussen blijft Charles De Ketelaere nadrukkelijk in beeld bij Atalanta. Dat wordt nu ook bevestigd door de grote sportkrant Corriere dello Sport. Toch is de kans klein dat hij deze zomer vertrekt. David Okereke zal allicht wel andere oorden gaan opzoeken. Volgens Nigeriaanse bronnen kan de aanvaller alvast rekenen op belangstelling van drie clubs uit de Ligue 1.

Nu Albert Sambi Lokonga dreigt te vertrekken, moet RSC Anderlecht op zoek naar een nieuwe spits. Eén van de namen die wordt genoemd, is die van de Argentijn Fausto Vera. En de interesse in de sterkhouder van Argentinos Juniors is wel degelijk concreet. Dat bevestigde Vera zelf in een interview met Radio Colonia. "De geruchten over een transfer naar België zijn waar. Zij spreken momenteel met zijn zaakwaarnemer en hij zal alles afhandelen met de club", aldus de Argentijn.

STVV heeft zaterdag de komst van Aboubakary Koita bekend gemaakt. De 22-jarige aanvaller slaagde voor zijn medische en fysieke proeven, vervolgens tekende hij zijn contract op Stayen. Details over de transfersom of loopduur van zijn overeenkomst, werden niet bekend gemaakt. Naar verluidt betaalden de Limburgers één miljoen euro om hem over te nemen van Waasland-Beveren.

KV Oostende zag al een pak sterkhouders de club verlaten, maar gaat nu zelf versterking halen bij Arsenal FC. Britse media melden dat Zech Medley de Engelse topclub definitief gaat inruilen voor KVO. De 20-jarige centrale verdediger mocht blijven van coach Mikel Arteta, maar de jongeling wil aan spelen toekomen. Daarom kiest hij voor de Belgische club.

De transfer van Amine Khammas naar Apollon Limassol is nu ook officieel een feit. Waasland-Beveren maakte zijn vertrek zaterdagmiddag wereldkundig. Vermits Khammas nog een lopend contract had op de Freethiel, zullen de Cyprioten sowieso een bepaalde transfersom hebben overgemaakt.

BUITENLAND
FC Barcelona heeft de langverwachte komst van Memphis Depay officieel meegedeeld. De Nederlandse aanvaller komt transfervrij over van Olympique Lyon, waar hij enkele seizoenen het mooie weer maakte. De voormalige aanvaller van PSV en Manchester United tekende voor slechts twee seizoenen in Camp Nou. Hij wil zich gaan bewijzen aan de top nadat zijn passage bij United teleurstelde.

Jadon Sancho lijkt van Borussia Dortmund naar Manchester United te gaan transfereren. De Red Devils hebben volgens Voetbal International een nieuw bod uitgebracht op de aanvaller. Met zo'n 88 miljoen euro is een nieuwe poging gedaan om de Duitsers te overtuigen de aanvaller te laten gaan richting Old Trafford. De vraag is of dat gaat gebeuren aangezien BVB meer dan 90 miljoen euro wil en niet wil afwijken van die vraagprijs.

Jules Kounde van Sevilla FC is volgens Marca de gedroomde opvolger van Sergio Ramos. De 22-jarige Fransman wordt al langer gelinkt aan Real Madrid, maar ook aan andere Europese topclubs zoals Manchester United. Los Blancos moeten wel rekening houden een transfersom van maar liefst 80 miljoen euro, wat meteen Kounde's contractuele opstapclausule is in Andalusië.

LEES OOK: Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

Wie denkt u dat uiteindelijk het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

13
13
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

56
56
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

172
172
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

119
119
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

62
62
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

206
206
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

77
77
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

249
249
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

93
93
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

63
63
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

41
41
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

98
98
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

485
485
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

99
99
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

82
82
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

228
228
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

89
89
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

78
78
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

140
140
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

414
414
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws