TU: 'Gretig Antwerp wil Club aftroeven, Anderlecht slaat weer toe'

door
TU: 'Gretig Antwerp wil Club aftroeven, Anderlecht slaat weer toe'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Antwerp FC heeft vrijdag opnieuw stevig uitgepakt. Zo maakte het stamnummer één op zijn website bekend dat Björn Engels overkomt van het Engelse Aston Villa. Als de medische testen goed verlopen, zal het jeugdproduct van Club Brugge een contract ondertekenen tot 2026. Daarnaast komt Jelle Bataille over van KV Oostende. Antwerp aasde al maanden op de rechtsachter, die op zijn beurt tekende tot medio 2024. Een dag eerder werd ook al spits Michael Frey aangetrokken, terwijl het de bedoeling blijft om te verlengen met Dieurmerci Mbokani.

Volgens Het Laatste Nieuws beweegt er één en ander rond Clinton Mata. De krant meldt dat FC Sevilla concreet in de markt is voor de 28-jarige verdediger. Club Brugge wil zijn defensieve steunpilaar pas laten gaan bij een bod van ruim 10 miljoen euro. SudPresse meldt dan weer dat Club een financieel tegenvoorstel heeft gekregen van de entourage van Michel-Ange Balikwisha, er is dus weer ruimte om te onderhandelen met de aanvaller van Standard. Ondertussen liggen er wel kapers op de kust. Zo zou het hongerige Antwerp nadrukkelijk op de loer liggen. Het Roemeense Playtech beweert tot slot dat Blauw-Zwart zich opnieuw aan het front gemeld heeft voor Razvan Marin. Een transfer van de middenvelder lijkt echter zeer onwaarschijnlijk.

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst beet. Zoals verwacht gaat Majeed Ashimeru op permanente basis bij de recordkampioen aan de slag. Anderlecht huurde de Ghanese middenvelder al sinds vorige winter van RB Salzburg. Nu zette hij zijn kribbel onder een contract tot medio 2025. De Brusselaars zetten nu alles op alles om ook een nieuwe spits te strikken. Ondertussen lijkt Peter Zulj goed op weg naar het Turkse Basaksehir.

AA Gent is zeer actief op de transfermarkt. En ook de defensie krijgt er nog vers bloed bij, want volgens BT vertoeft Joseph Okumu in België om er zijn overgang naar Gent af te ronden. Zijn club Elfsborg bevestigt dat de Keniaanse verdediger daarvoor toestemming gekregen heeft. Met zijn komst troeft Gent stevige concurrentie af, want Okumu stond naar verluidt ook in de belangstelling van onder meer Lorient, Celtic en Rangers.

Het lijkt er op dat Faïz Selemani deze zomer vertrekt bij KV Kortrijk. Aan interesse blijkt er alvast geen gebrek. Zo meldt La Dernière Heure dat enkele ploegen uit de Belgische G5 belangstelling hebben in de 27-jarige aanvaller. Er wordt wel niet vermeld om welke clubs het exact gaat. Daarnaast zou er ook interesse heersen vanuit Turkije en Saudi-Arabië.

Onze redactie vernam uit goede bron dat Samuel Asamoah aan de slag gaat bij de Roemeense club Craiova. De middenvelder, die moest vertrekken bij STVV, tekende voor één jaar met optie voor nog eens twee seizoenen. Daar tegenover Aboubakary Koita gaat Waasland-Beveren inruilen voor Sint-Truiden. De Kanaries zouden volgens journalist Sasha Tavolieri 1 miljoen euro betalen voor de flankaanvaller.

BUITENLAND
De Portugese krant Record pakte vrijdag uit met een spraakmakend gerucht. Het medium beweerde namelijk dat Antwerp FC en KRC Genk willen uitpakken met de komst van Rode Duivel Jan Vertonghen. Zijn huidige club SL Benfica kwam later op de dag echter met een statement om de berichtgeving te ontkennen. "Benfica verduidelijkt dat Jan Vertonghen een speler is van de club en deel uitmaakt van de plannen voor het nieuwe seizoen. In tegenstelling tot wat in sommige media wordt meegedeeld, gaat de speler niet weg, noch is er enige intentie om zijn transfer te vergemakkelijken of toe te staan", klonk het.

Denzel Dumfries maakt flink indruk op het EK. In die mate dat zelf Bayern München interesse toont in hem, zo weet Sky Deutschland te melden. Volgens het medium zou Dumfries goed passen in het systeem van de nieuwe coach Julian Nagelsmannn. PSV Eindhoven zou volgens het Eindhovens Dagblad alvast zo'n vijftien miljoen euro willen vangen voor Dumfries. Maar als hij zijn goede prestaties kan doortrekken in het vervolg van het EURO 2020, dan zal de vraagprijs nog flink kunnen toenemen.

FC Barcelona lijkt al na één seizoen afscheid te nemen van Miralem Pjanic. Een terugkeer naar Juventus zou in de maak zijn. Volgens de Corriere dello Sport heeft Barça laten weten dat het medewerking wil verlenen. Het plan is om de middenvelder voor twee seizoenen te verhuren aan Juve, maar dan moet de Italiaanse topclub wel zijn volledige salaris overnemen. In ruil daarvoor zal Pjanic wel inleveren.

Vrijdag tekende middenvelder Marco van Ginkel een tweejarig contract bij PSV. Het is al voor de vijfde keer dat hij zich aan de Eindhovenaren verbindt, dit keer op permanente basis. Hij komt over van Chelsea.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Club Brugge wacht te lang met het aantrekken van versterking ...

Meest recent

'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

4
4
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

25
25
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

29
29
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

63
63
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

93
93
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

273
273
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

293
293
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

467
467
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

285
285
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

66
66
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

89
89
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

185
185
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

568
568
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

69
69
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

291
291
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

104
104
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

507
507
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

171
171
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

401
401
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

195
195
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

881
881
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

468
468
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

453
453

Meer sportnieuws