Club-talent mag hopen op basisstek na nieuwe corona-bom

door
Club-talent mag hopen op basisstek na nieuwe corona-bom

Club Brugge moest in de heenmatch tegen Dynamo Kiev al stevig puzzelen met zijn elftal wegens verschillende corona-afwezigheden. Voor de return zijn de zorgen zo mogelijk nog groter geworden. Bij een nieuwe testronde van de UEFA bleken ook Simon Mignolet en Charles De Ketelaere positief.


Club heeft weliswaar een nieuwe test aangevraagd en hoopt dat beide sterkhouders vals-positief waren, op die manier zouden ze alsnog in actie kunnen komen. Die kans lijkt echter klein. Dus zullen coach Philippe Clement, die zelf nog steeds in quarantaine zit, en zijn stand-in Rik De Mil vervangers moeten aanduiden. Voor Simon Mignolet is dat logischerwijs Ethan Horvath. De positie van CDK is veel minder evident in te vullen gezien de andere afwezigen én het feit dat Tahith Chong Europees niet inzetbaar is. Volgens Het Laatste Nieuws zou één van de jongeren daar wel eens van kunnen profiteren.

De kans bestaat dat Nabil Dirar naar het centrum wordt getrokken en Ignace Van Der Brempt op rechts wordt uitgespeeld. Die laatste deed het maandag tegen OHL alvast uitstekend, maar Dirar is van nature niet bepaald een speler die centraal uit de voeten komt. Thomas Van den Keybus is dat echter wel. Het 19-jarige Brugse jeugdproduct kreeg al met mondjesmaat kansen bij de eerste ploeg. Maandag was hij nog invaller en enkele weken geleden behoorde hij in de bekermatch tegen Olsa Brakel zelfs tot de uitblinkers.

Zijn natuurlijke kwaliteiten leunen ook het best aan bij zijn leeftijdsgenoot De Ketelaere. Hem opstellen zou een bepaalde gok zijn, maar wel te verdedigen gezien de huidige omstandigheden. Afwachten dus wat Clement en De Mil beslissen.

LEES OOK: Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Indien CDK niet mag spelen, moet VD Keybus starten ...

Meest recent

Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

37
37
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

158
158
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

1
1
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

42
42
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

105
105
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

24
24
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

55
55
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

49
49
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

172
172
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

212
212
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

845
845
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

43
43
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

533
533
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

345
345
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

138
138
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

146
146
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

769
769
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

650
650
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

246
246
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

148
148
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

89
89
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

58
58
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

907
907
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

336
336
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

120
120

Meer sportnieuws