Scheldtirade, ego & records: Will Still, de nieuwe T1 van Beerschot

door
Scheldtirade, ego & records: Will Still, de nieuwe T1 van Beerschot

Aan alle sprookjes komt een eind, soms sneller dan verwacht. Hoewel de cirkel volgens hemzelf rond is, vindt zowat iedereen op het Kiel het eigenlijk dan ook te vroeg om afscheid te nemen van Hernan Losada. De timing was bovendien hoogst ongelukkig, zo vlak voor de partij tegen Club Brugge. Al zit Beerschot zelf blijkbaar ook niet stil. Naar verluidt wordt Will Still, tot op heden werkzaam als T2 van de Argentijn, namelijk zijn opvolger.


Allereerst nemen we afscheid van Losada, die als trainer zo mogelijk nog meer indruk maakte dan als voetballer – wat in zijn geval al wat wil zeggen. De doorsnee coach in België mijmert niet weg bij de gedachte aan een club uit de MLS, maar voor het hyperambitieuze Beerschot-icoon betekent zijn kans bij DC United een echte droom die uitkomt. Die American Dream zou alvast een belangrijker argument vormen dan het verbeterde salaris dat de runner-up Coach van het Jaar gaat opstrijken in de hoofdstad van de Verenigde Staten. Hoe het ook zij, gezien zijn staat van verdienste bij het stamnummer 13 is er alleszins niemand die het hem misgunt.

JONG GELEERD …
Ondanks de serieuze dip, met nu een twee op 21 en een terugval naar de tiende plaats, laat Losada zijn geliefde club dan ook niet zomaar in puin achter. Nadat hij Beerschot eindelijk terug naar 1A had geloodst, ontpopte de promovendus zich dit seizoen onder zijn leiding immers meteen tot wellicht de attractiefste ploeg in onze competitie. Zo beschikken de Mannekes zowel over de op een na slechtste verdediging áls de op twee na beste aanval, en heeft de Argentijn een groot aandeel in de ontwikkeling van Antwerpse sterkhouders zoals Raphael Holzhauser, Ismaïla Coulibaly, Tom Pietermaat en Tarik Tissoudali. Dé hamvraag luidt nu dus welke coach dit Beerschot niet alleen weer op de rail kan krijgen, maar tevens verder perfectioneren en uitbouwen tot een vaste klant in de Belgische subtop.



De kandidaat die daarbij direct naar voren wordt geschoven, is zoals hierboven al gezegd Will Still. Nochtans zou Losada graag willen dat zijn assistent hem vergezelt naar Washington, net zoals Ivan Leko diens broer Edward meenam naar China na zijn vertrek bij stadsrivaal Antwerp. Mogelijk moet Beerschot, dat duidelijk niet van plan is om het ver te gaan zoeken, dus met iets betere perspectieven over de brug komen dan een contract tot (minstens) het einde van het seizoen. Al zou de Britse Belg, die op pas 28-jarige leeftijd de jongste T1 ooit in de hoogste voetbalklasse kan worden en overloopt van ambitie, het zelfs dan allicht niet over zijn hart krijgen om zulk een kans te laten liggen. Still heeft overigens reeds een record op zijn naam staan. In 2017 werd hij als interim bij Lierse de jongste trainer in 1B.

OPVALLEND FIGUUR
Still stond toen acht matchen aan het roer, waarna hij er verplicht de brui aan moest geven wegens een gebrek aan de vereiste diploma's. De resultaten waren nochtans voortreffelijk, met zeven zeges op een rij. Toch is die periode bij het grote publiek vooral bekend omwille van zijn opmerkelijke passage in Sportweekend, dat in de kleedkamer vastlegde hoe Still met flink wat krachttermen zijn troepen voor een match aanspoorde. Een heuse scheldtirade die niet geschikt is voor gevoelige oortjes, maar wel memorabele beelden opleverde. En de nodige commotie teweegbracht over het vakjargon in de voetbalwereld. Het tekent echter vooral de passie van de beginnende coach, die zowel intern als extern verder ook alom geroemd wordt voor zijn vakkundigheid, moderne aanpak en brandende ambitie.



Ondanks zijn jonge leeftijd is Still dan ook gelouterd in het wereldje, waar hij intussen al zeven jaar actief is. Na zijn voetbalstudies in Engeland begon de voormalig jeugdspeler van STVV en Mons op 21-jarige leeftijd als videoanalist bij Sint-Truiden. Toenmalig hoofdcoach Yannick Ferrera wist zijn assistent wel naar waarde te schatten, liet hem af en toe zelfs de training leiden en nam hem vervolgens mee naar Standard. Daar zou Still later nog eventjes terugkeren. Letterlijk dan, want amper 48 uur na zijn aanstelling bleken beide partijen het toch niet eens over de concrete voorwaarden. "Toen hij doorhad dat hij naast Sa Pinto enkel maar videoanalist zou zijn, stapte hij al na één dag op om voor een derde van het loon bij Lierse aan de slag te gaan", wist Peter Vandenbempt destijds daarover te vertellen.

LUITENANT VAN LOSADA
Nadien volgde dus zijn avontuur op het Lisp, waar hij op slechts 24-jarige leeftijd zoals gezegd met succes tijdelijk overnam van de ontslagen Frederik Vanderbiest – en nog tot het faillissement op het einde van het seizoen 2017/2018 als assistent aan de slag bleef. Zijn kwaliteiten bleven evenwel niet onopgemerkt, want vervolgens haalde Beerschot hem als rechterhand voor Stijn Vreven in huis. Onder diens opvolger Losada werd Still in mei 2020 reeds beloond voor bewezen diensten met een nieuw tweejarig contract. "Will is een uitstekende veldtrainer, die verder tevens een cruciale rol speelt in de wedstrijdanalyses. Hij is een extravert en joviaal persoon, past perfect in dit team van trainers en staat dicht bij de spelers", aldus technisch coördinator Sander van Praet toen op de officiële clubkanalen.



Net als Losada houdt Still dan ook van een directe communicatie met zijn groep, zij het soms op nogal brute wijze – zoals menig Vlaamse huiskamer dus al uitvoerig mocht ondervinden. Zijn kennis van het Nederlands, Frans en Engels gaat bovendien uiteraard veel verder dan louter enkele scheldwoorden, maar belangrijker nog is dat zijn voetbalvisie ongetwijfeld veel raakvlakken vertoont met de geprezen filosofie van zijn voorganger. Tenslotte spendeerden ze samen talloze uren aan het opstellen van een wedstrijdplan op basis van zijn videoanalyses , waarbij de tactische input van Still – tevens een fervent voorstander van statistieken en data ter ondersteuning – naar verluidt hoog in het vaandel gedragen werd. Hetzelfde geldt overigens voor diens interviews en analyses bij de Franstalige zender RTBF.

BAAT HET NIET …
Samengevat waagt Beerschot een sprong in het diepe, met een jonge trainer die Vandenbempt een paar jaar terug nog omschreef als "een gepassioneerd specialist, harde werker en hyperambitieus". Een man die ondanks zijn jeugdige leeftijd al veel meegemaakt heeft ook, duidelijk over persoonlijkheid beschikt en beantwoordt aan het profiel van de moderne coach. Al werd dat ook gezegd van 'mentor' Ferrera, wiens carrière nadien niet de verhoopte vlucht nam. Het doet tevens wat denken aan Wim De Decker, eerder dit seizoen voor de leeuwen geworpen bij AA Gent. Hij kreeg in principe de kans tot nieuwjaar, maar werd uiteindelijk al vroeger weer op kant geschoven. Laat ons hopen dat Still niet hetzelfde lot is beschoren, al lijkt die kans sowieso veel geringer. Per slot van rekening is de druk toch van de ketel.



Na de recente slechte reeks mag Beerschot haar stoutste dromen immers opbergen, en hoeft het niet meer alle zeilen bij te zetten om wanhopig in de top vier te blijven. Alles wat nu nog volgt, is alleen maar mooi meegenomen. Tegelijkertijd komt het behoud normaal gezien evenmin nog in gevaar. Een luxepositie dus, zowel voor de promovendus zelf áls Still, waarin een experiment geoorloofd lijkt. Baat het niet, dan schaadt het niet. In zekere zin kiezen ze op het Kiel zelfs voor veiligheid, want de T2 promoveren is goedkoper dan een gerenommeerde naam binnenhalen én vermijdt de inloopperiode die de nieuwe coach anders nodig zou hebben. Een berekend risico dus, dat hopelijk toch nog wat meer oplevert dan luid gevloek in een leeg stadion. De gevoelige kijker weze alvast gewaarschuwd.

LEES OOK: 'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Denkt u dat Still de juiste keuze is voor Beerschot?

Meest recent

Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

21
21
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

57
57
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

125
125
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

32
32
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

106
106
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

386
386
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

251
251
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

184
184
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

24
24
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

180
180
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

231
231
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

290
290
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

320
320
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

94
94
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

287
287
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

228
228
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

205
205
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

213
213
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

248
248
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

219
219
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

385
385
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

322
322
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

63
63
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

636
636
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

231
231

Meer sportnieuws