'Preud'homme zet Standard voor voldongen feit'

1161 stemmen
'Preud'homme zet Standard voor voldongen feit'

Het is crisis bij Standard en dat is een understatement. De Rouches verloren zondagavond ook op eigen veld van hekkensluiter Moeskroen en blijven zo achter met een dramatische reeks van 4 op 21. De dagen van coach Philippe Montanier lijken dan ook stilaan voorbij op Sclessin.

Volgens diverse media moest de Franse coach 6 op 6 halen in de laatste wedstrijden van 2020 om zijn hachje te redden. Dat is dus na één partij al mislukt. Zelf bleef Montanier echter strijdvaardig en ook de spelers staan schijnbaar nog achter hem. Maar de kans dat hij in januari nog aan de slag is bij de Rouches, lijkt bijzonder klein. Het speculeren over een mogelijk opvolger draait in ieder geval op volle toeren. Bij de Waalse nieuwszender LN 24 werd alvast een opvallende naam naar voren geschoven: Michel Preud'homme.

Die besloot eind vorig seizoen nochtans een stap terug te zetten als hoofdcoach, maar bleef actief binnen de sportieve werking van Standard. Bij LN 24 stelt men dat MPH wel eens zijn comeback zou kunnen maken en het roer zou kunnen overnemen tot eind dit seizoen. Ex-speler Paul-José Mpoku ziet dat idee wel zitten. "Hij is één van de beste coaches met wie ik ooit samenwerkte. Moest deze trainer vertrekken, is het gezien de huidige situatie volgens mij het beste dat Preud'homme overpakt tot eind dit seizoen. Maar ziet hij het zelf wel zitten om een terugkeer te maken?", klonk het.

UPDATE 22/12

Hier en daar wordt er geopperd om Michel Preud’homme opnieuw aan te stellen als T1 van Standard. Dat uiteraard wanneer Philippe Montanier de laan wordt uitgestuurd, want dat is tot op heden nog steeds niet het geval. Verwacht wordt dat de Fransman ook komend weekend nog op de bank zal zitten.

Kans is bestaande dat dit enkel maar een feit is doordat Standard nog geen opvolger voor hem heeft kunnen vinden. Zo denkt Het Nieuwsblad bijvoorbeeld dat een terugkeer van Preud’homme als T1 financieel onmogelijk is voor de Rouches. Daarnaast is het voor andere trainers dan weer een struikelblok dat Standard momenteel het spoor bijster is.

LEES OOK: Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

🚀

Zou Preud'homme de ideale kandidaat zijn?

Meest recent

Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

8
8
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

32
32
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

49
49
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

72
72
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

42
42
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

88
88
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

34
34
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

240
240
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

91
91
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

579
579
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

51
51
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

251
251
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

254
254
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

513
513
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

448
448
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

602
602
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

75
75
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

109
109
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

178
178
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

85
85
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

92
92
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

229
229
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

163
163
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

151
151
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

281
281

Meer sportnieuws