'Preud'homme zet Standard voor voldongen feit'

door
'Preud'homme zet Standard voor voldongen feit'

Het is crisis bij Standard en dat is een understatement. De Rouches verloren zondagavond ook op eigen veld van hekkensluiter Moeskroen en blijven zo achter met een dramatische reeks van 4 op 21. De dagen van coach Philippe Montanier lijken dan ook stilaan voorbij op Sclessin.

Volgens diverse media moest de Franse coach 6 op 6 halen in de laatste wedstrijden van 2020 om zijn hachje te redden. Dat is dus na één partij al mislukt. Zelf bleef Montanier echter strijdvaardig en ook de spelers staan schijnbaar nog achter hem. Maar de kans dat hij in januari nog aan de slag is bij de Rouches, lijkt bijzonder klein. Het speculeren over een mogelijk opvolger draait in ieder geval op volle toeren. Bij de Waalse nieuwszender LN 24 werd alvast een opvallende naam naar voren geschoven: Michel Preud'homme.

Die besloot eind vorig seizoen nochtans een stap terug te zetten als hoofdcoach, maar bleef actief binnen de sportieve werking van Standard. Bij LN 24 stelt men dat MPH wel eens zijn comeback zou kunnen maken en het roer zou kunnen overnemen tot eind dit seizoen. Ex-speler Paul-José Mpoku ziet dat idee wel zitten. "Hij is één van de beste coaches met wie ik ooit samenwerkte. Moest deze trainer vertrekken, is het gezien de huidige situatie volgens mij het beste dat Preud'homme overpakt tot eind dit seizoen. Maar ziet hij het zelf wel zitten om een terugkeer te maken?", klonk het.

UPDATE 22/12

Hier en daar wordt er geopperd om Michel Preud’homme opnieuw aan te stellen als T1 van Standard. Dat uiteraard wanneer Philippe Montanier de laan wordt uitgestuurd, want dat is tot op heden nog steeds niet het geval. Verwacht wordt dat de Fransman ook komend weekend nog op de bank zal zitten.

Kans is bestaande dat dit enkel maar een feit is doordat Standard nog geen opvolger voor hem heeft kunnen vinden. Zo denkt Het Nieuwsblad bijvoorbeeld dat een terugkeer van Preud’homme als T1 financieel onmogelijk is voor de Rouches. Daarnaast is het voor andere trainers dan weer een struikelblok dat Standard momenteel het spoor bijster is.

LEES OOK: 'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Zou Preud'homme de ideale kandidaat zijn?

Meest recent

KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

15
15
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

149
149
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

106
106
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

23
23
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

77
77
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

202
202
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

42
42
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

24
24
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

14
14
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

134
134
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

153
153
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

120
120
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

769
769
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

149
149
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

45
45
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

113
113
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

342
342
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

243
243
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

36
36
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

587
587
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

580
580
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

181
181
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

376
376
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

782
782
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

102
102

Meer sportnieuws