Woensdag werd de 76-jarige Argentijn Jorge Mario Bergoglio verkozen als nieuwe paus. Voormalig stervoetballer Diego Armando Maradona is in zijn nopjes met de aanstelling van zijn landgenoot en hoopt hem snel te mogen ontmoeten.
"De God van het voetbal is een Argentijn en nu hebben we ook de paus", liet Maradona via zijn advocaten weten. "Ik hoop dat als ik eens naar Italië kom, ik een ontmoeting met hem kan hebben", aldus Maradona, die al eens eerder een paus ontmoette. "Dat was een onvergetelijke emotie."
Het is overigens nog maar de vraag of Maradona die belofte ooit waar kan maken. Pluisje is nog altijd verwikkeld in een rechtszaak met de Italiaanse belastingdienst. Eerder leek hij te worden vrijgesproken van een belastingschuld van 37 miljoen euro, maar zag de Italiaanse staat in beroep gaan tegen die uitspraak.