Union veegt zwak Westerlo van de mat en wipt naar de leiding

door
Union veegt zwak Westerlo van de mat en wipt naar de leiding

Union heeft op het veld van Westerlo nog eens getoond dat het de gedoodverfde titelfavoriet is in 1B dit seizoen. De traditieclub moest al snel snel achtervolgen in het kuipje maar zette die scheve situatie al voor de pauze recht met een paar knappe doelpunten. De Kemphanen lijken gehandicapt door het corona virus en staan al op een grote achterstand.

Na de 'bizarre' competitiestart, waarbij Westerlo een heel deel wedstrijden zag uitgesteld worden wegens het corona virus, zochten de troepen van Bob Peeters nog wat naar het goede ritme. Met drie wedstrijden minder gespeeld leken Union en Seraing nog niet uit het zicht. Tegenstander Union zat voorlopig in de slipstream van Seraing en kon vanavond opnieuw naar de koppositie wippen.
De Kemphanen namen in eigen huis een fantastische start. Van bij de aftrap werd Dierckx gevonden, die bracht knap voor en Cicek zorgde voor de 1-0 na amper enkele seconden spelen. Lang kon Westerlo niet genieten van zijn voorsprong, een paar minuten later maakte Nielsen al gelijk en tot overmaat van ramp voor de ploeg van Bob Peeters maakte Vanzeir een minuut later ook de 1-2. Westerlo moest ook nadien de wet van de sterkste ondergaan en had een goede Özer nodig om onder meer Nielsen van een doelpunt te houden. Op vijf minuten van de rust was het toch opnieuw raak voor Nielsen, na een prima pass van Lapoussin maakte de Deen zijn tweede van de avond: 1-3. Westerlo moest de kelk tot op de bodem ledigen want op slag van rust besliste Vanzeir de wedstrijd helemaal door ook zijn tweede van de avond aan te tekenen: 1-4 zowaar.
Union hield na de rust stand en kwam via Undav en Nielsen in het begin zelfs tot de beste kansen, voorlopig bleef een verdere afstraffing de thuisploeg bespaard. Op twintig minuten van het einde vond de absolute uitblinker, Nielsen, ook nog eens de deklat op zijn weg. Uiteindelijk bleef het bij een ruime 1-4 zege voor de ploeg van Felice Mazzu, die voorlopig weer naar de leiding wipt in 1B.
Scoreverloop:

1-0 (1') Cicek, 1-1 (7') Nielsen, 1-2 (8') Vanzeir, 1-3 (40') Nielsen

LEES OOK: Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Zal Union de titel pakken?

Meest recent

Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

4
4
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

21
21
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

26
26
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

121
121
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

58
58
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

32
32
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

168
168
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

19
19
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

19
19
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

63
63
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

25
25
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

56
56
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

39
39
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

118
118
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

58
58
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

186
186
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

197
197
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

77
77
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

112
112
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

123
123
Vormer breekt de stilte: het echte verhaal komt uit

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

92
92
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

207
207
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

179
179
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

274
274
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

446
446

Meer sportnieuws