TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt deal, Messi optie bij City'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt deal, Messi optie bij City'

De transfermarkt is in de meeste landen weer gesloten, al kunnen in sommige landen nog enkele dagen lang (binnenlandse) transfers gedaan worden. Ook vrije spelers kunnen nog een nieuwe club zoeken en uiteraard komt er her en der nog nieuws naar buiten over de voorbije mercato. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE. 

JUPILER PRO LEAGUE

Eind december loopt de uitleenbeurt van Luan Peres (Club Brugge) bij FC Santos ten einde. De Braziliaanse topclub wil de verdediger graag definitief overnemen, maar daarvoor zal Santos wel de aankoopoptie moeten lichten die bepaald wordt op vijf miljoen euro. Tegenover A Tribuna liet de club weten dat hierover gesprekken lopen met Club Brugge, maar dat Santos enkel een verlenging van de uitleenbeurt overweegt. Een definitieve transfer kunnen de Brazilianen zich naar verluidt niet veroorloven.

Steven Defour legde enkele Turkse aanbiedingen naast zich neer en hij wil volgens Het Laatste Nieuws een contract afdwingen bij KV Mechelen, de club waar hij nu al een poosje aan het trainen is. Een potentieel toekomstgericht contract wordt dinsdag alvast voorgelegd bij de Mechelse Raad van Bestuur, wat meteen de eerste concrete toenadering tussen beide partijen zou zijn.



Nadat Ibrahima Cissé (ex-Standard en Fulham) naast een contract greep bij Waasland-Beveren, traint de verdedigende middenvelder momenteel mee bij RFC Seraing. Volgens La Dernière Heure zit een verbintenis er momenteel nog niet in, maar dat kan uiteraard nog veranderen.

Danijel Milicevic (ex-AA Gent en KAS Eupen) is momenteel nog op zoek naar een nieuwe club. In de voorbije weken werd de Bosniër genoemd bij SK Deinze maar in een interview met La Dernière Heure geeft Milicevic aan dat hij nog geen telefoontje gekregen heeft van die club. Desondanks wil hij zijn carrière afsluiten in België. 

AA Gent nam afscheid van Mamadou Sylla, die drie jaren geleden voor vier miljoen euro werd aangetrokken bij KAS Eupen. De 26-jarige wordt de nieuwe aanvaller van de Spaanse tweedeklasser Girona FC. 

BUITENLAND

Ondanks een langdurige en grote heisa bleef Lionel Messi toch op post bij FC Barcelona, maar het is maar de vraag of de Argentijnse superster na 2021 - wanneer zijn contract afloopt op Camp Nou - nog steeds bij Barça zal blijven. Manchester City poogde hem in de voorbije weken aan te trekken, en volgens Omar Berrada, de COO van City, staat de deur nog steeds open voor La Pugla. Tegenover The Athletic gaf Berrada namelijk aan dat Messi nog steeds een optie blijft indien hij Barça wil verlaten.



Brecht Dejaegere maakt op korte tijd indruk bij FC Toulouse. Les Violets konden de middenvelder overnemen op huurbasis en bedong volgens Krant van West-Vlaanderen ook een aankoopoptie van anderhalf miljoen euro. 

Paul Pogba (Manchester United) stak tegenover RMC Sports zijn bewondering voor Real Madrid niet onder stoelen of banken, maar hij gaf ook aan dat een effectieve transfer momenteel niet tot de mogelijkheden behoort. Ook het Spaanse AS weet dat coach Zinédine Zidane in Pogba niet meteen zijn transferprioriteit ziet, dat zou wél Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain) zijn. 

LEES OOK: 'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Zal Messi Barça verlaten in 2021?

Meest recent

Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

2
2
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

8
8
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

170
170
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

246
246
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

649
649
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

167
167
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

231
231
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

247
247
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

236
236
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

334
334
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

185
185
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

288
288
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

223
223
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

310
310
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2856
2856
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

615
615
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

415
415
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

317
317
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

221
221
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

461
461
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

178
178
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1332
1332
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

569
569
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1740
1740
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

502
502

Meer sportnieuws