Sterke landskampioen veegt de vloer aan met abominabel zwak Essevee

358 stemmen
Sterke landskampioen veegt de vloer aan met abominabel zwak Essevee

Na een ware demonstratie heeft landskampioen Club Brugge de vloer aan geveegd met een ontzettend zwak Zulte Waregem. De ploeg van Francky Dury liep negentig minuten lusteloos over het veld en klungelde erop los achterin.

Club Brugge had de matige competitiestart ondertussen grotendeels rechtgezet. Blauw-Zwart kon vandaag wel best winnen op het veld van Zulte Waregem om het verschil met leider Charleroi niet te groot te laten worden. Coach Clement koos met Diatta, Krmencik en De Ketelaere voor een volledig nieuwe voorhoede. Dury kon dan weer niet rekenen op Vossen (die niet mag spelen tegen zijn ex-club). Srarfi, Sissako en Humphreys begonnen wel aan de wedstrijd.
Club Brugge slaat Zulte Waregem als snel KO
Binnen de minuut kreeg Essevee een prima kans via Bruno, oog in oog met Mignolet schoot hij op de Brugse doelman. Aan de overzijde was de eerste bal tussen de palen wel meteen raak: Deschacht devieerde na een hoekschop van Vormer de bal ongelukkig in eigen doel: 0-1 voor Club. Zulte Waregem was nadien nergens en nog voor er twintig minuten gespeeld waren pakte Krmencik uit met een knappe actie en dito schot in de korte hoek: 0-2 voor de bezoekers. De thuisploeg creëerde nog nauwelijks een kans, op het halfuur schoot Govea nog eens slap in de handen van Mignolet. De landskampioen bleef echter ook nadien zijn wil opleggen aan een hulpeloos Zulte Waregem en kwam nog voor de pauze op een 0-3 voorsprong: Vormer schilderde de bal op het hoofd van Vanaken en de gouden schoen kopte overhoeks raak. Op slag van rust werd de schade nog wat erger toen Krmencik een rebound benutte en er zowaar 0-4 van maakte, wat een blamage voor de ploeg van Dury.

Krmencik speelt ijzersterk en heeft er al twee gemaakt voor de pauze.
Teloorgang van Zulte Waregem zet zich pijnlijk voort na de pauze
Club nam wat gas terug na de pauze, Bruno zorgde voor het eerste gevaar met een lage schuiver waarop Mignolet goed plat ging. Op het uur creëerde ook Club Brugge nog eens een kans via Krmencik die zijn hattrick op de handen van Bansen zag stranden. Halfweg de tweede helft was de 0-5 wel een feit: Vanaken strafte mistasten van Bansen af en schotelde De Ketelaere ook een doelpuntje voor. De woede bij de thuisaanhang werd alleen maar groter toen even later invaller Balanta er van dichtbij 0-6 van maakte. Club kon de score nadien nog uitdiepen maar had wat medelijden met Zulte Waregem. Zo bleef het uiteindelijk bij een zware 0-6 nederlaag voor Dury, die stilaan moet vrezen voor zijn job.
Scoreverloop:
0-1 (6') Deschacht, 0-2 (19') Krmencik, 0-3 (32') Vanaken, 0-4 (41') Krmencik, 0-5 (67') De Ketelaere, 0-6 (74') Balanta

LEES OOK: Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

Moet Dury opkrassen?

Meest recent

Opmerkelijk transferadvies: "Koop Tresoldi niet!"

Bij Club Brugge maken ze zich op voor een hete transferzomer. Verschillende goudhaantjes zijn grof ...

161
161
'Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws na brand'

De Rode Duivels zagen hun voorbereiding op het WK dinsdag opgeschrikt worden. Een stevige brand ...

27
27
Werk voor De Condé: Genkse transferprioriteit aangereikt

KRC Genk kan nog een Europees ticket pakken als het in de barrages AA Gent klopt, maar al bij al is ...

123
123
Lukaku neemt laatste twijfels over toekomst weg

Romelu Lukaku doet er alles aan om in topvorm op het WK te verschijnen na een verloren seizoen. Hij ...

55
55
'Charleroi neemt verrassende trainersbeslissing'

Verschillende eersteklassers zijn nog op zoek naar een trainer voor volgend seizoen. Charleroi is ...

48
48
Mignolet onthult: dit wordt zijn functie bij de KBVB

Simon Mignolet is niet langer profvoetballer. Zondag zette de 38-jarige doelman een punt achter zijn ...

110
110
'Bondsparket bezorgt Hazard nieuwe mokerslag'

Anderlecht beleefde vorig weekend een uiterst pijnlijk seizoenseinde, maar voor niemand was die ...

111
111
AA Gent legt revelatie langer onder contract

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket en dat zou een opsteker zijn voor de ...

60
60
Droom El Ouahdi komt uit: Marokko met veel bekenden naar WK

KRC Genk moet straks in de Europese barrages tegen AA Gent al de nodige WK-gangers missen. Na ...

132
132
'Anderlecht vecht met Ajax om nieuwe parel'

Paars-Wit heeft héél veel talent rondlopen op Neerpede. De komende jaren mogen de fans ...

298
298
Standard verwent fans met galamatch tegen Europese topclub

Standard greep voor het zoveelste jaar op rij naast een Europese ticket. De slapende reus werd even ...

130
130
Opvolger Vrancken: STVV-fans hebben één grote voorkeur

Wouter Vrancken besloot om er de brui aan te geven bij STVV. Stoppen op een hoogtepunt, wat wel te ...

209
209
Fans van Anderlecht willen maar één man als coach

Jérémy Taravel gaat komend seizoen niet meer de hoofdtrainer zijn van RSC Anderlecht. ...

915
915
Sporting Hasselt strikt voormalige speler van Union SG

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League en het is duidelijk dat er ...

77
77
Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

247
247
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

338
338
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

364
364
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

826
826
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

711
711
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

515
515
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

204
204
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

623
623
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Voorlopig durft hij een derde seizoen bij Club Brugge nog altijd niet volledig uit te sluiten, maar ...

296
296
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

270
270

Meer sportnieuws