Sterke landskampioen veegt de vloer aan met abominabel zwak Essevee

door
Sterke landskampioen veegt de vloer aan met abominabel zwak Essevee

Na een ware demonstratie heeft landskampioen Club Brugge de vloer aan geveegd met een ontzettend zwak Zulte Waregem. De ploeg van Francky Dury liep negentig minuten lusteloos over het veld en klungelde erop los achterin.

Club Brugge had de matige competitiestart ondertussen grotendeels rechtgezet. Blauw-Zwart kon vandaag wel best winnen op het veld van Zulte Waregem om het verschil met leider Charleroi niet te groot te laten worden. Coach Clement koos met Diatta, Krmencik en De Ketelaere voor een volledig nieuwe voorhoede. Dury kon dan weer niet rekenen op Vossen (die niet mag spelen tegen zijn ex-club). Srarfi, Sissako en Humphreys begonnen wel aan de wedstrijd.
Club Brugge slaat Zulte Waregem als snel KO
Binnen de minuut kreeg Essevee een prima kans via Bruno, oog in oog met Mignolet schoot hij op de Brugse doelman. Aan de overzijde was de eerste bal tussen de palen wel meteen raak: Deschacht devieerde na een hoekschop van Vormer de bal ongelukkig in eigen doel: 0-1 voor Club. Zulte Waregem was nadien nergens en nog voor er twintig minuten gespeeld waren pakte Krmencik uit met een knappe actie en dito schot in de korte hoek: 0-2 voor de bezoekers. De thuisploeg creëerde nog nauwelijks een kans, op het halfuur schoot Govea nog eens slap in de handen van Mignolet. De landskampioen bleef echter ook nadien zijn wil opleggen aan een hulpeloos Zulte Waregem en kwam nog voor de pauze op een 0-3 voorsprong: Vormer schilderde de bal op het hoofd van Vanaken en de gouden schoen kopte overhoeks raak. Op slag van rust werd de schade nog wat erger toen Krmencik een rebound benutte en er zowaar 0-4 van maakte, wat een blamage voor de ploeg van Dury.

Krmencik speelt ijzersterk en heeft er al twee gemaakt voor de pauze.
Teloorgang van Zulte Waregem zet zich pijnlijk voort na de pauze
Club nam wat gas terug na de pauze, Bruno zorgde voor het eerste gevaar met een lage schuiver waarop Mignolet goed plat ging. Op het uur creëerde ook Club Brugge nog eens een kans via Krmencik die zijn hattrick op de handen van Bansen zag stranden. Halfweg de tweede helft was de 0-5 wel een feit: Vanaken strafte mistasten van Bansen af en schotelde De Ketelaere ook een doelpuntje voor. De woede bij de thuisaanhang werd alleen maar groter toen even later invaller Balanta er van dichtbij 0-6 van maakte. Club kon de score nadien nog uitdiepen maar had wat medelijden met Zulte Waregem. Zo bleef het uiteindelijk bij een zware 0-6 nederlaag voor Dury, die stilaan moet vrezen voor zijn job.
Scoreverloop:
0-1 (6') Deschacht, 0-2 (19') Krmencik, 0-3 (32') Vanaken, 0-4 (41') Krmencik, 0-5 (67') De Ketelaere, 0-6 (74') Balanta

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

Moet Dury opkrassen?

Meest recent

"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

49
49
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

39
39
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

51
51
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

42
42
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

389
389
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

99
99
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

121
121
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

170
170
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

50
50
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

395
395
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

382
382
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

57
57
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

217
217
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

515
515
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

96
96
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

707
707
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

157
157
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

324
324
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

133
133
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

171
171
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

389
389
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

571
571
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0

Meer sportnieuws