Sterke landskampioen veegt de vloer aan met abominabel zwak Essevee

358 stemmen
Sterke landskampioen veegt de vloer aan met abominabel zwak Essevee

Na een ware demonstratie heeft landskampioen Club Brugge de vloer aan geveegd met een ontzettend zwak Zulte Waregem. De ploeg van Francky Dury liep negentig minuten lusteloos over het veld en klungelde erop los achterin.

Club Brugge had de matige competitiestart ondertussen grotendeels rechtgezet. Blauw-Zwart kon vandaag wel best winnen op het veld van Zulte Waregem om het verschil met leider Charleroi niet te groot te laten worden. Coach Clement koos met Diatta, Krmencik en De Ketelaere voor een volledig nieuwe voorhoede. Dury kon dan weer niet rekenen op Vossen (die niet mag spelen tegen zijn ex-club). Srarfi, Sissako en Humphreys begonnen wel aan de wedstrijd.
Club Brugge slaat Zulte Waregem als snel KO
Binnen de minuut kreeg Essevee een prima kans via Bruno, oog in oog met Mignolet schoot hij op de Brugse doelman. Aan de overzijde was de eerste bal tussen de palen wel meteen raak: Deschacht devieerde na een hoekschop van Vormer de bal ongelukkig in eigen doel: 0-1 voor Club. Zulte Waregem was nadien nergens en nog voor er twintig minuten gespeeld waren pakte Krmencik uit met een knappe actie en dito schot in de korte hoek: 0-2 voor de bezoekers. De thuisploeg creëerde nog nauwelijks een kans, op het halfuur schoot Govea nog eens slap in de handen van Mignolet. De landskampioen bleef echter ook nadien zijn wil opleggen aan een hulpeloos Zulte Waregem en kwam nog voor de pauze op een 0-3 voorsprong: Vormer schilderde de bal op het hoofd van Vanaken en de gouden schoen kopte overhoeks raak. Op slag van rust werd de schade nog wat erger toen Krmencik een rebound benutte en er zowaar 0-4 van maakte, wat een blamage voor de ploeg van Dury.

Krmencik speelt ijzersterk en heeft er al twee gemaakt voor de pauze.
Teloorgang van Zulte Waregem zet zich pijnlijk voort na de pauze
Club nam wat gas terug na de pauze, Bruno zorgde voor het eerste gevaar met een lage schuiver waarop Mignolet goed plat ging. Op het uur creëerde ook Club Brugge nog eens een kans via Krmencik die zijn hattrick op de handen van Bansen zag stranden. Halfweg de tweede helft was de 0-5 wel een feit: Vanaken strafte mistasten van Bansen af en schotelde De Ketelaere ook een doelpuntje voor. De woede bij de thuisaanhang werd alleen maar groter toen even later invaller Balanta er van dichtbij 0-6 van maakte. Club kon de score nadien nog uitdiepen maar had wat medelijden met Zulte Waregem. Zo bleef het uiteindelijk bij een zware 0-6 nederlaag voor Dury, die stilaan moet vrezen voor zijn job.
Scoreverloop:
0-1 (6') Deschacht, 0-2 (19') Krmencik, 0-3 (32') Vanaken, 0-4 (41') Krmencik, 0-5 (67') De Ketelaere, 0-6 (74') Balanta

LEES OOK: 'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

Moet Dury opkrassen?

Meest recent

Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

24
24
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

77
77
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

269
269
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

207
207
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

215
215
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

313
313
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

297
297
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

241
241
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

136
136
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

369
369
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

252
252
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

135
135
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

105
105
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

157
157
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

190
190
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

144
144
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

96
96
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

462
462
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

112
112
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

310
310
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

303
303
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

168
168
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

409
409
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

247
247

Meer sportnieuws