Sterke landskampioen veegt de vloer aan met abominabel zwak Essevee

door
Sterke landskampioen veegt de vloer aan met abominabel zwak Essevee

Na een ware demonstratie heeft landskampioen Club Brugge de vloer aan geveegd met een ontzettend zwak Zulte Waregem. De ploeg van Francky Dury liep negentig minuten lusteloos over het veld en klungelde erop los achterin.

Club Brugge had de matige competitiestart ondertussen grotendeels rechtgezet. Blauw-Zwart kon vandaag wel best winnen op het veld van Zulte Waregem om het verschil met leider Charleroi niet te groot te laten worden. Coach Clement koos met Diatta, Krmencik en De Ketelaere voor een volledig nieuwe voorhoede. Dury kon dan weer niet rekenen op Vossen (die niet mag spelen tegen zijn ex-club). Srarfi, Sissako en Humphreys begonnen wel aan de wedstrijd.
Club Brugge slaat Zulte Waregem als snel KO
Binnen de minuut kreeg Essevee een prima kans via Bruno, oog in oog met Mignolet schoot hij op de Brugse doelman. Aan de overzijde was de eerste bal tussen de palen wel meteen raak: Deschacht devieerde na een hoekschop van Vormer de bal ongelukkig in eigen doel: 0-1 voor Club. Zulte Waregem was nadien nergens en nog voor er twintig minuten gespeeld waren pakte Krmencik uit met een knappe actie en dito schot in de korte hoek: 0-2 voor de bezoekers. De thuisploeg creëerde nog nauwelijks een kans, op het halfuur schoot Govea nog eens slap in de handen van Mignolet. De landskampioen bleef echter ook nadien zijn wil opleggen aan een hulpeloos Zulte Waregem en kwam nog voor de pauze op een 0-3 voorsprong: Vormer schilderde de bal op het hoofd van Vanaken en de gouden schoen kopte overhoeks raak. Op slag van rust werd de schade nog wat erger toen Krmencik een rebound benutte en er zowaar 0-4 van maakte, wat een blamage voor de ploeg van Dury.

Krmencik speelt ijzersterk en heeft er al twee gemaakt voor de pauze.
Teloorgang van Zulte Waregem zet zich pijnlijk voort na de pauze
Club nam wat gas terug na de pauze, Bruno zorgde voor het eerste gevaar met een lage schuiver waarop Mignolet goed plat ging. Op het uur creëerde ook Club Brugge nog eens een kans via Krmencik die zijn hattrick op de handen van Bansen zag stranden. Halfweg de tweede helft was de 0-5 wel een feit: Vanaken strafte mistasten van Bansen af en schotelde De Ketelaere ook een doelpuntje voor. De woede bij de thuisaanhang werd alleen maar groter toen even later invaller Balanta er van dichtbij 0-6 van maakte. Club kon de score nadien nog uitdiepen maar had wat medelijden met Zulte Waregem. Zo bleef het uiteindelijk bij een zware 0-6 nederlaag voor Dury, die stilaan moet vrezen voor zijn job.
Scoreverloop:
0-1 (6') Deschacht, 0-2 (19') Krmencik, 0-3 (32') Vanaken, 0-4 (41') Krmencik, 0-5 (67') De Ketelaere, 0-6 (74') Balanta

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: huurling toont zich in Nederland

Moet Dury opkrassen?

Meest recent

JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

41
41
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

120
120
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

86
86
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

48
48
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

65
65
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

46
46
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

101
101
'Stadiondossiers Club en RSCA: verrassende evolutie'

Bij Club Brugge en RSC Anderlecht is het duidelijk dat beide clubs nood hebben aan een groter en ...

456
456
STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

35
35
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

89
89
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

349
349
'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Michael Verschueren sprak voor de match tegen Club Brugge uitgebreid met de media. De voorzitter van ...

361
361
Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Bij de Rode Duivels is er toch een probleem in de spits. Romelu Lukaku is out, Charles De Ketelaere ...

184
184
Flop van Antwerp moet redder in nood worden bij Oranje

Nederland zoekt al vele jaren naar een absolute klepper als centrumspits. Cody Gakpo en Memphis ...

73
73
'Anderlecht schakelt door: winterse toptransfer hangende'

RSC Anderlecht speelde twee goede matchen tegen KV Mechelen en Club Brugge, maar daarmee zijn niet ...

317
317
Garcia keihard: twee Rode Duivels zien WK wegglippen

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat is ook zo bij de Rode Duivels sinds Rudi Garcia Domenico Tedesco ...

249
249
Ronaldo toont kleinste kantje: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

138
138
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

979
979
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

182
182
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

118
118
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

814
814
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

142
142
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

399
399
Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

204
204
Sels of Lammens? "Hij moet in doel starten bij Duivels"

De Rode Duivels zijn donderdag afgereisd naar Kazachstan. Daar willen ze zich zaternamiddag ...

289
289

Meer sportnieuws