"Verlengd verblijf Messi is slechte zaak voor Koeman"

door

De supporters van FC Barcelona mogen dan toch opgelucht ademhalen, Lionel Messi blijft nog minstens een jaartje op Camp Nou voetballen. De superster bevestigde vrijdag zelf dat hij dan toch niet zal vertrekken. Of dat ook een goede zaak is voor de club, zal echter nog moeten blijken.


Messi blijft een absolute topspeler, dat bewees hij afgelopen seizoen andermaal. Maar door het feit dat hij blijft zal Barça bij de wederopbouw niet vanaf nul kunnen beginnen. "Als je dan toch afscheid neemt van een heleboel spelers zoals Ivan Rakitic en misschien ook Sergio Busquets en Gerard Pique, dan vraag ik mij af of je aan een nieuw project en avontuur kan beginnen mét Messi, die toch groter is dan de club en de ploeg zelf. Met Messi blijf je toch in hetzelfde stramien zitten. Je kan eventueel wel wat andere spelers inpassen, maar die hele ploeg zal toch in functie van Messi blijven voetballen", stelt analist Peter Vandenbempt bij Sporza.

Vandenbempt denkt dan ook dat het niet slecht was geweest als Messi toch vertrokken was. Ook voor nieuwe coach Ronald Koeman. "Als Koeman zijn ideeën wil introduceren in het elftal van Barcelona, dan zal dat moeilijker zijn met Messi in het team. Koeman lijkt al een overgangsfiguur met de voorzittersverkiezingen die er zitten aan te komen. De ene kandidaat wil Pep Guardiola terug, een andere wil Jürgen Klopp en er worden nog namen genoemd. Al die kandidaten willen uitpakken met een nieuwe trainer. Ook voor Koeman is een verlengd verblijf van Messi dus niet meteen een goede zaak."

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Is het een goede zaak voor Barça dat Messi toch blijft?

Meest recent

Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

9
9
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

3
3
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

38
38
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

195
195
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

226
226
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

61
61
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

242
242
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

49
49
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

108
108
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

99
99
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

215
215
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

128
128
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

130
130
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

50
50
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

188
188
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

571
571
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

478
478
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

96
96
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

359
359
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1699
1699
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

197
197
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

309
309
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

835
835
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

414
414

Meer sportnieuws