De organisatie van de Duitse voetballiga (DFL) heeft plannen om meer naamsbekendheid te creëren voor de Bundesliga buiten de eigen landsgrenzen. Het promotieplan moet ervoor zorgen dat de totale inkomsten van de competitie uit het buitenland groeien van elf naar ongeveer twintig procent.
"De 'aanvliegroute' die we voor ogen hebben, ligt tussen de 100 en 150 miljoen euro", zei DFL-voorzitter Christian Seifert dinsdag. "Als het zou lukken de totale kosten van de trainingscentra in de Liga te dekken met inkomsten uit het buitenland, dan lijkt mij dat een voortreffelijke investering."
Volgens de preses verdient de Bundesliga pas sinds 2004 aan de verkochte mediarechten in het buitenland. "We hebben de succesvolste fase van het Duits voetbal sinds de jaren 70 volkomen aan ons voorbij laten gaan. Daar ondervinden we tot op de dag van vandaag de nadelen van."
LEES OOK:
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?