Nog meer chaos dreigt: BMA aanvaardt ook klacht Virton

door
Nog meer chaos dreigt: BMA aanvaardt ook klacht Virton

De overgang naar het nieuwe voetbalseizoen verloopt alweer bijzonder chaotisch, want het regent procedures van clubs tegen de Pro League. Het BAS besliste al dat de match tussen Beerschot en Virton nog overgespeeld moet worden, ook al leek die geen sportief belang meer te hebben. Maar dat sportief belang kan er alsnog komen, want Virton kreeg nog meer goed nieuws.


De tweedeklasser had geen licentie gekregen voor volgend seizoen, maar stapte daarop naar de Belgische Mededingingsauroriteit en de rechtbank om de licentieprocedure aan te klagen. Van het BMA kreeg Virton alvast goed nieuws, want de club laat op zijn website weten dat hun klacht ontvankelijk verklaard werd. Op 12 juni wordt de zaak behandeld.

Virton klaagde aan dat de concurrentieregels geschonden zijn door de dubbele petten van veel bestuurders - bondsvoorzitter Mehdi Bayat voorop - en omdat er met twee maten en twee gewichten gewerkt zou worden bij het toekennen van de licenties. Daarbij wordt specifiek gewezen naar Anderlecht, waar Wouter Vandenhaute banden had met makelaarsbureau Let's Play en Marc Coucke via het stadion nog invloed uitoefende bij KV Oostende.

Virton wil het licentiereglement laten schorsen en eist bovendien een schadevergoeding van 15 miljoen euro van de KBVB. Hun klacht is niet het enige dossier dat op de plank van de BMA ligt, want op 17 juni buigt het zich ook over de klach van Waasland-Beveren. Dat probeert zijn degradatie naar 1B ongedaan te laten maken.

LEES OOK: Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Zal Virton gelijk krijgen?

Meest recent

Euvrard in zak en as: Standard incasseert zware klappen

Standard Luik zit in de hoek waar de klappen vallen. De Rouches verloren afgelopen speeldag pijnlijk ...

14
14
Vanhaezebrouck ziet nieuw supertalent in JPL: “Voortreffelijk”

Er loopt heel wat talent rond in de Jupiler Pro League en de spelers worden al op zéér ...

35
35
Rechtbank velt oordeel over oorlog tussen Mbappé en PSG

Kylian Mbappé werd door PSG voor een slordige 180 miljoen euro overgenomen van AS Monaco. In ...

28
28
De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

214
214
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

102
102
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

44
44
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

143
143
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

34
34
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

272
272
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

236
236
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

30
30
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

301
301
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

209
209
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

263
263
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

205
205
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

229
229
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

946
946
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

182
182
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

784
784
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

554
554
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

522
522
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

267
267
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

344
344
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

715
715
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

858
858

Meer sportnieuws