TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt nog steeds te dromen van de komst van de komst van Adolfo Gaich, maar krijgt wel heel zware concurrentie voor de jonge Argentijn. Ook PSG ziet zijn komst immers wel zitten, nadat het Gaich aangeboden kreeg. Club heeft voorlopig wel nog een streepje voor, omdat de spits er meer perspectief heeft op speelminuten en ze bovendien zeer concreet zouden zijn. De interesse van PSG is dat nog niet.



Intussen groeit in Brugge ook de interesse voor Charles De Ketelaere. Vooral Atalanta is zeer gecharmeerd van de jonge aanvaller en zou zelfs een opvallend plan klaar hebben. Ze zouden De Ketelaere nu al willen binnenhalen, maar nog één of twee seizoenen op huurbasis bij Club laten rijpen. De kans dat Blauw-Zwart akkoord gaat met een dergelijk voorstel, is echter bijna onbestaande.

Ook Hans Vanaken zal net als de voorbije jaren ongetwijfeld weer aan een transfer gelinkt worden, maar bij Club zijn ze ook niet van plan om hem te laten vertrekken. Enkel als er een enorm bedrag op tafel komt - hoeveel dat is, is niet duidelijk - mag de tweevoudige Gouden Schoen aan een transfer denken.



KRC Genk heeft zijn zinnen gezet op Cyriel Dessers en het is de Limburgers menens om de topschutter van de Eredivisie binnen te halen. Ze zouden al tot twee keer toe een bod neergelegd hebben bij Heracles, maar kregen telkens nul op het rekest. De Nederlanders zouden 4 à 5 miljoen euro willen voor de spits, maar dat kan Genk in deze tijden niet betalen.

Anderlecht ging de voorbije dagen dan weer voor Fabinho, een 20-jarige middenvelder van São Paulo. De Braziliaan is binnen zes maanden einde contract en dus een opportuniteit, maar de concurrentie is groot. Naast een pak Italiaanse teams zou nu immers ook een andere niet nader genoemde Belgische club interesse tonen.



Verder zou ook een verdediger op het verlanglijstje bijgeschreven zijn. Derrick Luckassen zal immers niet blijven tenzij PSV de aankoopoptie van 5 miljoen euro zwaar laat zakken, terwijl ook de toekomst van Philippe Sandler onduidelijk is. Anderlecht wil hem graag nog een seizoen langer huren, maar het is nog niet duidelijk wat Manchester City met de Nederlander van plan is.

Ook Nacer Chadli lijkt Anderlecht te gaan verlaten. De Rode Duivel keert in principe terug naar AS Monaco en het is niet uitgesloten dat hij daar een nieuwe kans krijgt. Maar een vertrek is ook niet uitgesloten en in dat geval blijft Club stevige interesse tonen. Het is dus aan Monaco om te beslissen wat ze met Chadli zullen doen.



AA Gent strikte al twee aanwinsten voor volgend seizoen met Davy Roef (Anderlecht) en Jordan Botaka (STVV). Ook de derde nieuwkomer lijkt van een andere Belgische club te zullen komen, want Gent zou de beste papieren hebben om Frank Boya binnen te halen. De Kameroense middenvelder is einde contract bij Moeskroen, maar geniet ook veel buitenlandse interesse. Ook Trabzonspor, RC Lens en FC Metz hebben belangstelling, maar Gent heeft dus de beste kansen.

Standard kan deze zomer mogelijk op een welkome jackpot rekenen. Volgens Italiaanse media speelt Internazionale immers met het idee om nu al Zinho Vanheusden terug te halen. De Nerazzurri beschikken over een optie om de verdediger voor 15 miljoen euro terug te kopen, al treedt die pas in werking binnen een jaar. Desondanks overweegt Inter hem nu dus al terug te halen, mogelijk om hem bij een andere club in de Serie A te stallen.



BUITENLAND

Door de coronacrisis zit ook FC Barcelona op zwart zaad en dus zullen de Catalanen deze zomer spelers moeten verkopen voor ze zich kunnen versterken. Slechts zes spelers zouden daardoor al zeker zijn dat ze zouden mogen blijven: Marc-André ter Stegen, Gerard Piqué, Frenkie de Jong, Antoine Griezmann, Lionel Messi en Ansu Fati. Over het vertrek van alle andere spelers kan gesproken worden. Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Neto, Jean-Clair Todibo, Ousmane Dembélé, Moussa Wagué en Junior Firpo zouden al zeker weg moeten.

Jan Vertonghen is binnen een maand einde contract bij Tottenham, maar neemt zijn tijd om te beslissen waar hij volgend seizoen aan de slag gaat. De Rode Duivel krijgt er nu ook een optie in La Liga bij, want Real Betis zou gepolst hebben of hij een transfer ziet zitten. De financiële eisen van Vertonghen zullen wel het voornaamste struikelblok worden, want hij eist een tweejarig contract aan 3 miljoen euro per jaar.

LEES OOK: 'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Is Vanheusden al klaar voor de Serie A?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

214
214
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

169
169
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

175
175
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

282
282
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

385
385
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

242
242
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

572
572
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

199
199
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

33
33
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

546
546
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

297
297
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1326
1326
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

438
438
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

417
417
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

397
397
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

294
294
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

520
520
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

209
209
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

365
365
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

402
402
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3113
3113
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

799
799
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

485
485
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

367
367

Meer sportnieuws