EXCLUSIEF: Club polst naar 'Chileense Messi': “Al contact gehad”

1502 stemmen
EXCLUSIEF: Club polst naar 'Chileense Messi': “Al contact gehad”

Op zoek naar fris en uniek talent boorde Club Brugge in de voorbije twee decennia meerdere Zuid-Amerikaanse markten aan. Die speurtocht leverde enkele succesvolle transfers op, maar finaal sloeg de balans toch eerder negatief uit. Voor de laatste voltreffer die de Atlantische Oceaan rechtstreeks richting Brugge overstak, moeten we zelfs al terug naar de zomer van 2014 toen Club ene José Izquierdo oppikte in Colombia. Bijna zes jaar na dato wil Blauw-Zwart dat kunststukje herhalen, maar dan in de Chileense Primera Division. Daar wordt naar verluidt naar Matias Cavalleri gelonkt. Wij namen contact op met zijn entourage.


CHILEENSE MESSI

Op 28 januari 2020, vlak voor de coronacrisis volledig losbrak, werd de nieuwe Chileense jaargang afgetrapt in Curico. De plaatselijke thuisploeg Curico Unido nam het toen op tegen Deportes La Serena, zij het zonder hun 22-jarige winger. Cavalleri, dé grote revelatie van het vorige seizoen, vertoefde op dat moment immers in Colombia. Daar mocht hij als beloning voor zijn gesmaakte prestaties in 2019 de Chileense U23 vertegenwoordigen in de kwalificatiewedstrijden voor de Olympische Spelen.

(c) Instagram maticavalleri24

Cavalleri kwam er drie keer in actie, onder meer tegen het Argentinië van Adolfo Gaich – de peperdure spits die afgelopen winter zo lang transferprioriteit nummer één bleef in Jan Breydel. Samen met zijn selectie op zich was het een zoveelste bewijs van de jonge Chileen zijn alsmaar groeiende status in zijn thuisland. Nochtans verliep de carrière van de kleine en vinnige flankaanvaller – Cavalleri meet slechts één meter 68 – aanvankelijk niet bepaald op wieltjes.

Geboren in de Chileense hoofdstad Santiago genoot hij het leeuwendeel van zijn jeugdopleiding in Argentinië. Cavalleri droomde er dan ook van om door te breken bij Newell's Old Boys, de club waar ene Lionel Messi als tiener nog aan de slag was, maar in Rosario was men niet overtuigd. Op 16-jarige leeftijd volgde al een uitleenbeurt aan Catolica, terug in zijn thuisland. Pas drie jaar later, in 2018, trok hij de deur bij Newell’s definitief achter zich dicht voor een verhuis naar Curico Unido.

“AL CONTACT MET CLUB”

Terug in Chili, het geboorteland van zijn moeder, ontwikkelde Cavalleri zich plots razendsnel. Eerst nog als invaller, tot de winger zich vorig jaar in mum van tijd tot een van de smaakmakers van Curico – én de Primera Division in zijn geheel – ontpopte. Dankzij zijn energieke spelstijl en technische capaciteiten dook zijn naam al snel op als een speler om in de gaten te houden. Het Chileense Encancha tipt hem zelfs als één van de tien youngsters die zullen schitteren eens de nationale competitie hervat, al schat Transfermarkt zijn marktwaarde nog steeds op minder dan een half miljoen.

(c) Instagram maticavalleri24 

Ook de Brugse scouts kunnen dat ongetwijfeld beamen, want volgens vader Fabio zijn de gesprekken met Blauw-Zwart reeds aan de gang. "Er is al contact geweest tussen Curico en Club over Matias", vertrouwt pa Cavalleri, die tevens als zaakwaarnemer voor zijn zoon optreedt, ons toe. De interesse van Blauw-Zwart kan hem dan ook bekoren. "Matias krijgt verschillende aanbiedingen, maar het liefst wil hij in Europa voetballen. Hij is erg gecharmeerd door de interesse van Club en hoopt zelfs dat de piste echt concreet wordt vooraleer hij over andere aanbiedingen moet beslissen."

KWALITEITEN VAN CAVALLERI

De clan-Cavalleri ziet het dus alvast zitten, maar is de winger wel een potentiële meerwaarde in Jan Breydel? Gezien zijn positie als rechtsbuiten zou hij wel eens zomaar de vervanger of zelfs concurrent van Krépin Diatta kunnen worden. Revelatie in Primera Division, U23-international voor Chili, dromen van Europa... Het leest allemaal wel leuk, maar dat is toch nog heel andere koek voor iemand die nog maar pas komt piepen. Desalniettemin zit het met zijn basiskwaliteiten alvast snor.

Vorig seizoen leverde Cavalleri bijvoorbeeld een hoog gemiddelde van 0,3 assists per 90 minuten af, waarmee hij zich in de Chileense top 10 nestelde. In de Jupiler Pro League doen slechts drie flankspelers beter, Diatta zit zelfs amper aan de helft. Uiteraard kunnen we het niveau van de Belgische competitie niet vergelijken met dat in Chili, maar het geeft een goede indicatie van Cavalleri zijn speelstijl. Het creëren van kansen komt daarbij duidelijk naar voren als zijn grootste kwaliteit.

(c) Instagram maticavalleri24 

Tenslotte liet hij ginds tevens 6,94 geslaagde offensieve acties per duel optekenen, opnieuw goed voor een plekje in de top 10. Diatta legt met 7,83 stuks nog net iets straffere cijfers voor, maar is daarmee op dat gebied meteen ook de meest bepalende speler in Philippe Clement zijn hele selectie. Cavalleri zou met zijn ondernemingszin wel alle andere spelers in de Brugse kern aftroeven, toch niet verkeerd. Al is hij vandaag wel nog altijd verre van een volledig afgewerkt product.

Behalve zijn vanzelfsprekende beperkingen op fysiek vlak, mag de efficiëntie immers gerust omhoog. Niet alleen op statistisch vlak, al is drie treffers en vijf assists in 31 optredens nu ook geen schande, maar vooral wat zijn dribbels betreft. Cavalleri zette vorig seizoen wekelijks 9,19 individuele acties in, het vijfde hoogste aantal in Chili, waarvan slechts 49 procent succesvol was. Dan passeert Diatta, die wel maar 7,38 pogingen onderneemt, met een accuraatheid van 60% heel wat vlotter zijn man.

OP HET GOEDE SPOOR

Izquierdo, Carlos Bacca, Ronald Vargas, Andres Mendoza,... Ondanks de recente missers, heeft Club ook heel wat goede ervaringen met zaakjes doen in Zuid-Amerika. Cavalleri bezit misschien wel het potentieel om uit te groeien tot een nieuw succesverhaal, al moet hij zich net als zijn voorgangers dan wel aanpassen aan West-Europa én zijn werkpunten hard aanpakken. Als hij daartoe bereid is, dan zit Blauw-Zwart op het goede spoor in de zoektocht naar vers Zuid-Amerikaans goud.

Het Mexicaanse Necaxa zou zich wel in de strijd willen mengen, maar vader Fabio laat er weinig twijfel over bestaan wat de voorkeursbestemming is. “Matias kijkt ernaar uit om in Europa te spelen. Naast zijn grote voetbalkwaliteiten is hij nog jong, maar wel heel professioneel. Bovendien heeft hij ook een Spaans paspoort”, klinkt het duidelijk. Dat laatste kan alvast een eventuele troefkaart zijn bij een latere doorverkoop naar een van de grotere competities.

Het laatste woord is voor Matias zelf, maar die concentreert zich – zoals het hoort – vooral op zijn sportieve ontwikkeling. “Van wat ik begrijp, zijn mijn vertegenwoordigers met Curico en Club Brugge praten. Maar de waarheid is dat ik mij daar liever buiten houd. Ik ga gewoon wachten op het verdere nieuws!”

LEES OOK: Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Moet Club Brugge hem halen?

Meest recent

Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

42
42
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

227
227
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

65
65
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

264
264
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

148
148
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

238
238
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

37
37
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

207
207
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

176
176
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

205
205
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

126
126
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1051
1051
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

67
67
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

380
380
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

148
148
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

103
103
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

72
72
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

74
74
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

48
48
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

421
421
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

578
578
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

555
555
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

574
574
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

369
369
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

146
146

Meer sportnieuws