'Eén minister hield voetbal-beslissing Veiligheidsraad tegen'

door
'Eén minister hield voetbal-beslissing Veiligheidsraad tegen'

De manier waarop de Nationale Veiligheidsraad vrijdagavond zijn exit-strategie uit de doeken deed, heeft heel wat kritiek opgeleverd. Communicatief gezien was het een kleine ramp en bovendien bleven er nog een pak vragen onbeantwoord. Ook de voetbalwereld bleef in het ongewisse achter.


Premier Sophie Wilmés besteedde slechts één zinnetje, dat ze weliswaar per ongeluk herhaalde, aan het professionele sporten: 'We zullen volgende week meer uitleg geven over toekomstige sportwedstrijden'. Er is dus nog helemaal niets beslist over sportevenementen achter gesloten deuren. En dat is een flinke streep door de rekening van de Pro League. Niet alleen zou een regeringsbeslissing het een pak makkelijker maken om zelf knopen door te hakken, het is zelfs noodzakelijk om aan de voorwaarden van de UEFA te voldoen.

Analist/journalist Peter Vandenbempt weet echter dat één minister een beslissing van de overheid tegenhield. "De richtdatum was 31 juli om het voetbal te hervatten. Maar blijkbaar vond één minister dat die beslissing onvoldoende was voorbereid en dat er nog op moet worden gewerkt. In het voetbal vermoeden ze dat er wat lobbywerk aan vooraf is gegaan. Ze moeten er zich naar schikken, maar er heerst onbegrip, grote teleurstelling en onvrede", aldus Vandenbempt. Om welke minister of partij het ging is niet bekend.

LEES OOK: Toch twijfel over Garcia: ontploffingsgevaar in de lucht

Bent u teleurgesteld over de beslissingen van de Veiligheidsraad?

Meest recent

‘Europese topclubs lonken, Anderlecht grijpt drastisch in'

RSC Anderlecht staat erom bekend een sterke jeugdopleiding te hebben. Het nieuwste goudhaantje uit ...

10
10
‘Club Brugge begaat enorme transferblunder: het grote niets’

Club Brugge zag afgelopen zomermercato verschillende sterkhouders de club verlaten. Er werden heel ...

77
77
Fans zijn Belgische refs beu: Lardot slaat keihard terug

Wekelijks komen de Belgische ref en VAR zwaar onder vuur en dat zal deze speeldag niet anders zijn. ...

237
237
‘Garcia krijgt volle laag, De Cat als wit konijn naar WK?'

De Rode Duivels zijn zo goed als zeker van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. In ...

75
75
Hayen geeft update over terugkeer van Mignolet

Club Brugge speelt vanavond om 18u15 op het veld van Oud-Heverlee Leuven. De Bruggelingen hopen daar ...

152
152
'Anderlecht verbouwereerd: Renard dropt bizar transferplan'

Renard verrast intern met een gewaagd plan rond een 16-jarige sensatie uit Nigeria. Alleen: de ...

111
111
Leko dolenthousiast: "Hij mag dromen van het WK"

Bij AA Gent hopen ze dit weekend verder te gaan op hun elan. Na de 12 op 15 wacht nu een uitmatch ...

41
41
Enorm dilemma voor Hasi: "Of ik hem op de bank zet?"

Bij RSC Anderlecht maken ze zich op voor moeilijke uitmatch tegen STVV. Trainer Besnik Hasi sprak ...

101
101
L'Equipe pakt Penders hard aan na spektakelstuk op PSG

In de Franse Ligue 1 heeft titelverdediger Paris Saint-Germain vrijdagavond puntenverlies geleden na ...

54
54
Anderlecht definitief gelanceerd? Boskamp velt verdict

RSC Anderlecht is begonnen aan een nieuw hoofdstuk op bestuurlijk vlak. De plannen van Marc Coucke ...

216
216
Fiasco op Sclessin: wat je moet weten over hervatting Standard-Antwerp

Standard en Antwerp FC mochten vrijdagavond de Jupiler Pro League weer op gang trappen. Maar hun ...

386
386
'Fans op het puntje: Club Brugge gaat los voor dribbelkoning'

Club Brugge zet door voor een dribbelkoning die backs tureluurs speelt. Een linksvoetige ...

419
419
'Getergde Lukaku krijgt cruciaal nieuws in donkere dagen'

Romelu Lukaku revalideert momenteel verder aan de zware blessure die zijn seizoen tot dusver ...

205
205
'Club Brugge trekt bleek weg: megabod Liverpool in januari'

Club Brugge wil dit seizoen de (voorlopig?) laatste editie van de Champions' Play-Offs winnen ...

344
344
DAZN-affaire escaleert: Belgisch voetbal vreest 'kleine ramp'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels van start gegaan en nog steeds is er geen ...

415
415
Wilmots haalt snoeihard uit naar refs: "Ze verpesten alles"

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen heel wat voer voor ...

674
674
Standard ontsnapt: toch geen forfaitnederlaag

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaid op een fiasco. De ...

610
610
Keeperskwestie laait weer op bij Cercle: Cinel duidelijk

Cercle Brugge staat dit weekend voor een stevige uitdaging. Zondag krijgt het immers het bezoek van ...

172
172
Sclessin brandt en ziet wedstrijd gestaakt worden na wangedrag

Standard leek vanavond lange tijd op weg naar een heroïsche overwinning. De Rouches stonden al ...

451
451
Strasbourg kan na fout Penders stunt niet vasthouden

RC Strasbourg heeft vrijdagavond in de Ligue 1 net naast een enorme stunt gegrepen. Het slaagde er ...

79
79
Ophef over rode kaart Standard: "Het is héél streng"

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League werd vrijdagavond afgetrapt met een interessante ...

321
321
Beerschot zorgt voor primeur in CPL na intense topper

Na een spannende topper heeft Beerschot voor een primeur gezorgd. De Ratten hielden SK Beveren in ...

239
239
'Zweden verrast vriend en vijand met nieuwe bondscoach'

Vorige week wist Engeland zich als eerste Europese land te plaatsen voor het WK van volgende zomer. ...

63
63
'Genk verliest man in vorm maar krijgt ook goed nieuws'

KRC Genk kende een zeer lastig seizoensbegin, maar pakte in de laatste competitiewedstrijden voor de ...

289
289
Volgende stap voor Vermant: vader Sven oordeelt

De komende weken zal Nicky Hayen knopen moeten doorhakken bij Club Brugge. Dat zal onder meer moeten ...

174
174

Meer sportnieuws