TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht en Gent gaan ruilen, Bayern wil Rode Duivel'

821 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht en Gent gaan ruilen, Bayern wil Rode Duivel'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht ziet wellicht Davy Roef vertrekken naar AA Gent en zal dus op zoek moeten naar een nieuwe reservedoelman. Het zou daarvoor bij Gent zelf kunnen aankloppen, want Paars-Wit zou overwegen om te proberen om Colin Coosemans de omgekeerde beweging te laten maken. De voornaamste piste blijft echter Mike Vanhamel. Anderlecht zou al een bod van 500.000 euro neergelegd hebben, maar dat zal wellicht onvoldoende zijn om Beerschot te overtuigen.



Een nieuwe aanvaller zou ook op het lijstje van RSCA staan en daarvoor viel de voorbije dagen de naam van Ryan Babel. De Nederlander moet vertrekken bij Galatasaray en Anderlecht zou al een eerste bod voorbereiden. Ook Lille zou echter concrete interesse tonen.

Club Brugge werd de voorbije dagen gelinkt aan Michal Karbownik, de 19-jarige linksachter van Legia Warschau. Club krijgt alvast goed nieuws,  want Sporting Lissabon zou dan toch niet geïnteresseerd zijn in de jonge Pool, terwijl onderhandelingen met Spaanse clubs afsprongen door het coronavirus. De kansen van Club zijn dus gestegen.



Aan uitgaande zijde lijkt Emmanuel Dennis een grote transfer te gaan maken. De interesse in de aanvaller blijft immers maar toenemen. De laatste club in het rijtje met gegadigden is naar verluidt Fenerbahçe. Het lijkt echter twijfelachtig dat de Turkse topclub aan de financiële eisen van Club zal kunnen voldoen.

Vrijdag viel er echter al een verrassende vertrekker te noteren bij Club, want Timmy Simons trekt naar Zulte Waregem. Het Clubicoon was dit seizoen trainer van de U16 en wordt aan de Gaverbeek assistent van Francky Dury. Club wist zijn jeugdopleiding echter ook te versterken met Steven De Petter. De 34-jarige zette nog maar pas een punt achter zijn spelerscarrière en wordt nu coördinator van de U13 tot en met U16.



Antwerp moet ook vrezen voor het vertrek van enkele sterkhouders in de zomer. Zo was er de voorbije maanden al veel interesse voor Aurelio Buta. De rechtsachter kreeg in januari zelfs een concreet voorstel van Wolverhampton, maar koos er zelf voor om nog minstens een halfjaar op de Bosuil te blijven.

BUITENLAND

Thomas Meunier lijkt in de zomer een fraaie transfer te gaan maken, aangezien PSG zijn aflopende contract in principe niet verlengt. De Rode Duivel zou een voorkeur hebben voor een verhuis naar de Bundesliga, waar Borussia Dortmund al een tijd aan zijn mouw trekt. Nu zou echter ook Bayern München zich melden voor de rechtsachter.



Tottenham lijkt in de zomer afscheid te gaan nemen van Jan Vertonghen, die zijn aflopende contract ook niet verlengd ziet worden. Het leek er lange tijd op dat de Spurs een jongere vervanger zouden gaan zoeken, maar dat plan lijkt nu overboord gegooid te worden. Diego Godin zou immers in beeld zijn en de Uruguayaan van Internazionale is met zijn 34 nog twee jaar ouder dan onze landgenoot.

LEES OOK: 'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Wie zou de betere versterking zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

39
39
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

136
136
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

45
45
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

22
22
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

53
53
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

270
270
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

38
38
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

357
357
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

600
600
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

108
108
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

89
89
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

276
276
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

109
109
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

41
41
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

80
80
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

186
186
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

358
358
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

35
35
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

212
212
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

46
46
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

404
404
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

525
525
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

417
417
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

818
818

Meer sportnieuws