De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.
JUPILER PRO LEAGUE
Anderlecht deed vorige week Alexis Saelemaekers van de hand. De jonge middenvelder kreeg uiteindelijk een mooie transfer naar AC Milan, maar in het verleden toonden ook twee Belgische clubs interesse. Standard en Antwerp probeerden in 2019 om de 20-jarige binnen te halen, maar Saelemaekers had geen interesse in een andere Belgische club.

In de zomer zullen nog een paar spelers vertrekken. Zo werd al duidelijk dat Samir Nasri wellicht geen contractverlenging zal krijgen, maar ook Andy Najar zou gratis de deur uit gaan lopen. De Hondurees was de voorbije jaren meer geblesseerd dan fit en daarom zou zijn aflopende contract niet verlengd worden.
Franky Vercauteren haalt in de zomer mogelijk een oude bekende naar Anderlecht. De ziekenboeg van Paars-Wit zit momenteel overvol en dat wordt toegeschreven aan onvoldoende fysieke arbeid. Vercauteren zou daarom kunnen gaan voor een hereniging met Bart Caubergh, de fysiektrainer waarmee hij al succesvol werkte bij Genk en Samara. Momenteel is Caubergh werkzaam bij het vrouwenelftal van Chelsea.

KRC Genk is nog een jong talent kwijtgespeeld. De 16-jarige Sam Krawczyk heeft immers een contract getekend bij Sampdoria. De 16-jarige Nederlander was door Genk weggeplukt bij streekgenoot MVV in 2016.
BUITENLAND
De voorbije dagen stormde het bij FC Barcelona, waarbij Lionel Messi publiekelijk technisch directeur Eric Abidal terechtwees. De Argentijn lijkt dan ook niet helemaal gelukkig meer in Camp Nou en daarvan zou Manchester City willen profiteren. Door een clausule in zijn contract kan Messi in de zomer gratis vertrekken bij Barça en daar zou City gebruik van willen maken.

Barça haalt de komende weken mogelijk wel nog een aanvaller. Het zag Ousmane Dembélé voor lange tijd uitvallen en door een speciale regel mag het buiten de transferperiode nog een vervanger halen, al moet het wel om een binnenlandse transfer gaan. Barça zou zijn oog laten vallen hebben op Angel, een 32-jarige aanvaller van Getafe. Die heeft een afkoopsom van 10 miljoen euro in zijn contract staan.
LEES OOK: Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig
Jannick Lanckriet