Sinds het losbarsten van Operatie Propere Handen in oktober 2018 liggen de legale voordelen die Belgische profvoetballers en -clubs genieten stevig onder vuur vanuit de politiek. Zo gingen al verschillende stemmen op om het RSZ-voordeel voor profclubs af te schaffen en nu dreigen spelers nog een belangrijk voordeel te verliezen.
Sp.a-kamerleden Anja Vanrobaeys en Joris Vandenbroucke willen de voordelige groepsverzekering voor sporters afschaffen. Spelers kunnen zo op hun 35ste al het geld uit een aanvullend pensioen ophalen tegen een belastingstarief van 20 procent. Gewone werknemers kunnen dat pas als ze effectief op pensioen gaan. "“Andere werknemers moeten, als ze ontslagen worden op hun dertigste, toch ook op zoek naar een andere job? Bovendien verdienen voetballers nu zoveel dat ze al geld hebben kunnen opzijzetten en sowieso tegen een stootje kunnen", stelt Vanrobaeys in Het Laatste Nieuws.
Bij spelersvakbond Sporta hopen ze dat het niet zover komt. "De clubs hebben immers een akkoord afgesloten om bovenop het loon een bepaald percentage in die groepsverzekering te storten. Voor de hoogste lonen gaat dit over veertig procent van het brutoloon. We zouden het spijtig vinden, indien die regeling nu op de schop zou gaan. Dat akkoord binnen de Jupiler Pro League zou dan zeker worden opgeblazen. Gevolg zou dan zijn dat dit bedrag gewoon als extra loon zou uitbetaald worden. Jammer, want wij zien dit als een beschermingsmaatregel. Naast het feit dat de voetballers zo een rugzakje hebben voor na hun carrière, wordt ook voorkomen dat jonge spelers meteen hun volledige loon opmaken."
LEES OOK: Club Brugge reageert fors na nazigroet
Jannick Lanckriet