TRANSFERUURTJE: 'Club heeft transferplan, Anderlecht verliest bekende naam'

447 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft transferplan, Anderlecht verliest bekende naam'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge trekken ze in januari weer de transfermarkt op en Vincent Mannaert geeft al toe dat een spits bovenaan het verlanglijstje staat. Maar terwijl gedacht werd dat ze bij Club op zoek zouden gaan naar een targetspits, geeft de CEO aan dat Blauw-Zwart vooral een doelpuntenmaker wil. Hij maakt daarbij gewag van een type-Samatta.



Anderlecht nam dinsdag afscheid van een bekende naam. Het maakte immers bekend dat Oleg Iachtchouk de jeugdopleiding verlaat. De ex-speler was de voorbije jaren werkzaam als jeugdtrainer bij Anderlecht, maar gaat nu aan de slag als zelfstandig begeleider van jonge buitenlandse spelers die hun geluk in België komen zoeken.

Wie in de zomer al vertrok bij Anderlecht, was Hannes Delcroix. De jonge verdediger ging op huurbasis bij RKC op zoek naar meer speelminuten. Hij vertelt nu wel aan onze redactie dat hij onlangs zijn contract bij Anderlecht verlengde tot 2022 en hoopt bij Paars-Wit terug te keren. Als dat volgend seizoen nog niet lukt, ziet hij een verlengd verblijf bij RKC wel zitten.



In januari lijkt ook Adrien Trebel te gaan vertrekken. De Fransman zou al een persoonlijk akkoord hebben met Al Shabab, alleen zijn de clubs er nog lang niet uit. Anderlecht wil nog enkele miljoenen verdienen, maar de Arabieren zijn door het zware loon van Trebel niet geneigd nog een hoge transfersom te betalen. Anderlecht zou nu rekenen op een tussenkomst van Mogi Bayat om het dossier uit het slop te halen.

Verder werkt RSCA ook nog aan de komst van Yohan Boli. Mogelijk betrekt de club enkele spelers in de deal om Sint-Truiden helemaal te overtuigen van de transfers. Met name Pieter Gerkens en Knowledge Musona komen bij Anderlecht niet meer aan spelen toe en zouden interessante opties zijn voor STVV.



Standard moet dan weer vrezen dat het Renaud Emond zal verliezen. De spits heeft met zijn doelpunten interesse gelokt van drie Engelse clubs. Norwich City, Leeds United en Nottingham Forest zouden hem willen binnenhalen. Standard zou 3,5 miljoen euro kunnen incasseren bij een transfer.

BUITENLAND

Dries Mertens lijkt na dit seizoen Napoli te gaan verlaten en hij kan alvast een nieuwe gegadigde aan zijn lijstje toevoegen. Galatsaray zou de aanvaller immers willen binnenhalen, maar de Turkse kampioen lijkt weinig kans te maken. Mertens kan immers rekenen op interesse van grotere en meer interessante clubs, zoals Internazionale.



Wie nog voor Mertens vertrokken is bij Napoli, is Carlo Ancelotti. Ondanks de 4-0-zege tegen KRC Genk dinsdagavond besliste de club om afscheid te nemen van zijn trainer. Ancelotti betaalt het gelag voor de matige resultaten in de Serie A, waarin Napoli pas zevende staat. Volgens Italiaanse media zal Gennaro Gattuso hem opvolgen.

LEES OOK: Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Denk je dat Galatasaray kans maakt om Mertens binnen te halen?

Meest recent

Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

41
41
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

78
78
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

229
229
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

184
184
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

384
384
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

226
226
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

110
110
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

128
128
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

339
339
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

481
481
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

290
290
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

127
127
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

39
39
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

389
389
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

51
51
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

456
456
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

658
658
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

123
123
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

107
107
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

317
317
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

130
130
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

48
48
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

99
99
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

220
220
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

41
41

Meer sportnieuws