"Kompany is belangrijk voor nationale ploeg, Chadli koos bijna voor Marokko"

door

Vincent Kompany en Nacer Chadli kenden dit seizoen al het nodige blessureleed bij RSC Anderlecht, maar eens op het veld zijn zij een grote meerwaarde voor de Brusselaars. Georges Leekens schrijft Kompany zeker nog niet af en hij had nog een nieuwtje over Chadli.


"Kompany mag je nog niet afschrijven voor de Rode Duivels, want hij is enorm belangrijk voor deze ploeg. Hij moet in maart topfit zijn en enkele matchen op rij spelen, het liefst in PO I", laat hij weten aan La Dernière Heure. 'Vince the Prince' komt dit jaar wellicht niet meer in actie na zijn blessure tegen Moeskroen.

Leekens zorgde er in het verleden voor dat Chadli, momenteel ook gekwetst, voor België koos. "Wist je dat hij Rode Duivel is geworden door mij? Hij stond op het punt om voor Marokko te kiezen, waar Eric Gerets toen bondscoach was." Een goede zet van Leekens, want Chadli was op het WK nog belangrijk voor de Rode Duivels.

LEES OOK: Aster & Lize verrassen met onverwachte liefdeswending

Zullen beiden meegaan naar het EK?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De interlandperiode is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League te richten. ...

22
22
'Rampscenario voor Club Brugge: steunpilaar langer out'

Club Brugge gaat een paar drukke weken tegemoet, want zowel in eigen land als in Europa volgen de ...

113
113
Coucke zet plan on hold: Vandenhaute grote spelbreker?

Tijdens de interlandbreak blijft Marc Coucke niet bij de pakken zitten bij RSC Anderlecht, want de ...

152
152
Toch twijfel over Garcia: ontploffingsgevaar in de lucht

De Rode Duivels kunnen het WK 2026 al ruiken. Na het gelijkspel tegen Noord-Macedonië werd er ...

81
81
Aster & Lize verrassen met onverwachte liefdeswending

Tussen drukke opnames, voetbal en mode lanceert hij binnenkort ook zijn belangrijkste ...

29
29
Club jubelt: superster vervoegt overvolle ziekenboeg Barça

Club Brugge is dit seizoen weer actief in de Champions League. In het kampioenenbal wachten er nog ...

82
82
Drie jonge Duivels bonken stevig op de deur van Garcia

Na de Gouden Generatie van de Belgische nationale ploeg zijn de Rode Duivels naarstig op zoek naar ...

131
131
Bellamy vloekt op grote (kwel)Duivel: “Wales was bang"

De Rode Duivels boekten een belangrijke zege in Wales. Bondscoach Craig Bellamy mocht als eerste ...

232
232
Bormans gooit op tafel: Union machteloos door Pocognoli

Union SG heeft afscheid genomen van Sebastien Pocognoli. De Belgische oefenmeester gaat een nieuwe ...

112
112
Kleedkameronthulling Raskin: dit eiste Garcia tijdens de rust

De Rode Duivels kwamen al vroeg op voorsprong tegen Wales en alle mogelijke doemscenario’s ...

205
205
‘Sensationele Europese wintertransfer Benzema’

Karim Benzema maakte jaren furore bij Real Madrid met als hoogtepunt een Ballon d’Or. De ...

48
48
Belgische talenten geloven ogen niet: “Nog nooit meegemaakt”

De jonge Duivels haalden tegen Wales verwoestend uit. De talenten van Gill Swerts wonnen met maar ...

147
147
Garcia heeft plots uniek wapen: “Zijn beste match”

Er is veel concurrentie bij de Rode Duivels en bondscoach Rudi Garcia moet elke wedstrijd knopen ...

149
149
‘Nieuwe structuur Anderlecht: wending achter de schermen’

Na het ontslag van Wouter Vandenhaute staat er een nieuwe structuur bij RSC Anderlecht voor de deur. ...

284
284
Vandenbempt schoffeert vier Duivels: “Onbegrijpelijk dramatisch”

De Rode Duivels staan er goed voor om het WK 2026 te halen. Na de overwinning tegen Wales heeft ...

390
390
TRANSFERUURTJE: ‘Toekomst Mignolet bekend, KAA Gent dumpt’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

592
592
Familie Pfaff plots getroffen door verschrikkelijk nieuws

De Pfaffs, ooit hét symbool van Vlaamse glamour en gezelligheid, worden opnieuw ...

84
84
Garcia prijst twee Rode Duivels de hemel in na Wales

De Belgische nationale ploeg won met 2-4 op het veld van Wales. Bondscoach Rudi Garcia kan opgelucht ...

259
259
Meunier velt zéér streng oordeel na Duivelse zege

Thomas Meunier kreeg de voorkeur op Timothy Castagne tegen Wales. De rechtsback liet zich ringeloren ...

138
138
Duivels splitsen: Courtois neemt viertal mee op privéjet

De Rode Duivels hebben een goede interlandperiode achter de rug. Na het gelijkspel tegen ...

270
270
Witsel mee naar het WK 2026? “Dat zit al in mijn hoofd”

Bondscoach Rudi Garcia koos ervoor om Axel Witsel weer op te roepen voor de Belgische nationale ...

118
118
Wraak Hubert: Union deelt flinke sneer uit aan Anderlecht

David Hubert werd bij Union SG aangesteld als de opvolger van Sebastien Pocognoli. Die ...

405
405
Garcia geschorst: bondscoach verrast iedereen met reactie

De Rode Duivels hebben een gigantische stap richting het WK 2026 gezet. In Wales werd er met 2-4 ...

241
241
'Bestuur ligt dwars: Odoi grijpt naast Belgische transfer'

Sinds hij afgelopen zomer zijn contract bij Antwerp FC in onderling overleg liet ontbinden, is Denis ...

249
249
Vandenbempt pakt Duivel keihard aan: "Zwakste op het veld"

De Rode Duivels hebben maandagavond gedaan wat moest. In hun kwalificatiecampagne voor het WK werd ...

2405
2405

Meer sportnieuws