Europese pers vol lof na 'historische kwalificatie' Rode Duivels

door
Europese pers vol lof na 'historische kwalificatie' Rode Duivels

De Rode Duivels hebben hun EK-kwalificatiecampagne achter de rug en het werd er eentje om niet snel te vergeten. In weliswaar niet de moeilijkste poule, behaalden de Belgen het maximum van de punten. Daarnaast hadden ze ook de beste aanval én beste verdediging van alle landen.


Straffe cijfers dus, ook in de buitenlandse pers is men onder de indruk. "Belgen denderen foutloos en overtuigend naar het EK", kopt men bij het Nederlandse Voetbal International. "België beëindigt perfecte kwalificatie in stijl", vult Algemeen Dagblad aan. "Alleen Spanje (42 goals) maakte in aanloop naar het EK 2000 meer goals in de huidige kwalificatie dan België."

Het Franse L'Equipe zag dan weer een België 'zonder genade'. "Gezien de keuzes van Martinez was deze laatste kwalificatiewedstrijd vooral belangrijk in functie van de definitieve selectie van 23 namen. Tielemans heeft zijn statuut bevestigd, Carrasco doet weer mee om een rol te gaan spelen en dat is ook bij Benteke het geval. Daar tegenover speelde Vanaken zeer discreet."

Bij het Engelse Sky Sports wordt België resoluut bij de topfavorieten voor de EK-eindzege gezet. "België is het eerste land dat zich kon kwalificeren en ook daarna won het nog al zijn wedstrijden. Met 40 goals voor en amper 3 tegen, kunnen we niet anders dan van een perfect rapport spreken." De Engelse bookies duiden de Belgen ook aan als derde grootste kanshebber na Frankrijk en Engeland zelf.

Ook het Spaanse Marca stelde vast dat er Belgen helemaal niets lieten liggen ondanks de vroege kwalificatie. "Ook al waren ze al sinds oktober gekwalificeerd, de Belgen maakten er een historische campagne van. Het maximum van de punten werd behaald, enkel Italië kon hetzelfde doen."

En de Italianen zelf waren eveneens onder de indruk. "Doelpuntenfestijn van België. Met Lukaku, Mertens en Castagne op de bank werd de vloer aangeveegd met Cyprus: 6-1", schrijft Tuttosport.

LEES OOK: Nieuwe domper bij Duivels: speler haakt af voor Kazachstan

Wie is volgens u de grootste kanshebber op de eindzege?

Meest recent

'Opluchting voor Genk: toch nog uitweg voor Zeqiri'

KRC Genk kan al bij al tevreden zijn over zijn mercato tot dusver. Het verloor wel enkele ...

111
111
Dankzij oude bekende: eerste Afrikaanse WK-deelnemer bekend

Binnen negen maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico al van start en dus raken ...

39
39
Overnamesoap Beerschot: aandeelhouders reageren

Beerschot heeft er alweer woelige jaren opzitten, maar mogelijk lonkt er een frisse start voor de ...

128
128
Frankrijk bibbert naar zege, Karetsas schittert opnieuw

Vrijdag stonden er opnieuw de nodige kwalificatiewedstrijden op het programma voor het WK van ...

71
71
Stevige waarschuwing voor Coucke: "Niet vergeten!"

Vrijdag kwam de officiële bevestiging van wat al enkele dagen bekend was: Wouter Vandenhaute is ...

239
239
Van Bommel hakt knoop door over Nederlands aanbod

Het is intussen al meer dan een jaar geleden dat Mark van Bommel afzwaaide bij Antwerp, waar hij ...

58
58
Bij Cercle verguisde Vromant vindt straffe uitdaging

Bij Cercle Brugge gooiden ze het deze zomer over een volledig nieuwe boeg. Na een rampzalig seizoen ...

90
90
Nieuwe domper bij Duivels: speler haakt af voor Kazachstan

Veel tijd om na te genieten van de ruime zege in Liechtenstein hebben de Rode Duivels niet, want ze ...

264
264
'Paniek bij Anderlecht: Stroeykens voor prikje weg'

Anderlecht incasseert de laatste tijd de ene na de andere mokerslag. De Europese uitschakeling tegen ...

822
822
Van der Vaart en dochter Johan Derksen delen groot nieuws

Rafael Van der Vaart stond met flair in Bernabéu, viel op in Hamburg, werd verguisd én ...

33
33
Vermeeren in vrije val: pijnlijke oorzaak duikt op

Arthur Vermeeren maakte deze zomer nog maar eens een transfer. De 20-jarige middenvelder verruilde ...

245
245
OHL heeft volgende transferdeal met Union beet

Bij Union is het nog een onverwacht druk einde van de mercato geworden. De landskampioen zag toch ...

53
53
‘Deadlinebom: Anderlecht wil nog gigantische transfer forceren‘

Bij Anderlecht ging alle aandacht vrijdag uit naar de officiële bevestiging van het vertrek van ...

878
878
Héél opmerkelijke transfer voor Alderweireld?

Toby Alderweireld hing afgelopen seizoen de schoenen aan de haak. Hij geniet nu wat van het leven, ...

702
702
Tranen bij Van der Gijp: hartverscheurende onthulling zoon

Tijdens een bijzondere uitzending van Vandaag Inside, waar deze week extra aandacht wordt besteed ...

41
41
Zinho Gano verrast en heeft nieuwe club beet

Zinho Gano heeft na enkele weken zonder club te zitten een nieuwe werkgever gevonden. De ervaren ...

182
182
Lommel SK pakt uit, Patro verrast met transfer

Lommel SK en Patro Eisden gaan dit seizoen volop voor promotie. De twee Limburgse tweedeklassers ...

178
178
Enorme vrees bij Duivels: "Groot probleem voor Garcia"

België won overtuigend van Liechtenstein. Op het einde van de wedstijd stond er 0-6 op het ...

185
185
Maakte Club Brugge grove fout? “19 clubs geïnteresseerd”

Club Brugge maakte de afgelopen seizoenen heel wat winst op spelers die doorstroomden uit de eigen ...

772
772
Coucke laat van zich horen na pijnlijk ontslag Vandenhaute

RSC Anderlecht voert weer heel wat veranderingen door. Tijdens de Raad van Bestuurd werd al deels ...

856
856
‘Na vertrek City: De Bruyne laat Guardiola nu bloeden’

Kevin De Bruyne nam na tien jaar afscheid bij Manchester City en de Rode Duivel tekende een contract ...

304
304
Jan Boskamp vol ongeloof na héél onverwacht nieuws

Je herkent hem uit duizenden: de bulderlach, de Hollandse tongval, het hart op de tong. Maar deze ...

419
419
‘Paleisrevolutie Anderlecht: dit trio grijpt de macht’

RSC Anderlecht hield vandaag een belangrijke vergadering met de Raad van Bestuur. Daarin werd het ...

890
890
'Vermeeren al afgeschreven? Marseille lacht er niet mee'

Arthur Vermeeren ging deze zomer naar Olympique Marseille. De middenvelder werd opzijgeschoven bij ...

759
759
Bastien doet schokkende onthulling: “Ik was bijna dood”

Samuel Bastien heeft een verleden bij Standard Luik en RSC Anderlecht, maar na zijn passage bij ...

63
63

Meer sportnieuws