Kompany roeit met te weinig riemen: iedereen moet fit zijn voor PO I

door
Kompany roeit met te weinig riemen: iedereen moet fit zijn voor PO I

Royal Antwerp FC overklaste RSC Anderlecht in de tweede helft en Club Brugge deed het 90 minuten lang. Vincent Kompany kreeg zijn grote gelijk… Paars-Wit heeft een veel te smalle kern om mee te doen met de grote jongens.


We beginnen met de ingaande transfers: Hendrik Van Crombrugge, Nacer Chadli, Vincent Kompany en Philippe Sanders zijn absoluut een meerwaarde, Michel Vlap heeft het potentieel en toonde al flitsen van zijn kunnen, Derrick Luckassen en Kemar Roofe kunnen nog niet beoordeeld worden en één man is tot dusver een grote flop: Samir Nasri. De mercato was dus min of meer geslaagd, maar het huidige bestuur had de aanval beter moeten stofferen.


Onder meer Chadli is een toptransfer.
Kompany zag het eigenlijk niet zitten in jongens als Isaac Kiese Thelin, Elias Cobbaut, Alexis Saelemaekers, Adrien Trebel en Pieter Gerkens was niet meer dan een invaller. Tot op heden bewijzen zij het gelijk van de speler/manager: ze voldoen niet voor de top. Trebel moet nog kansen krijgen in dit systeem (de match in Brugge was ondankbaar als debuut in het Anderlecht van Kompany), maar van de andere vier kan je zeggen: gewogen en veel te licht bevonden in de toppers.

Paars-Wit is een gewone Belgische ploeg als het vier, vijf spelers moet missen. Zonder Vincent Kompany, Sambi Lokonga, Kemar Roofe, Landry Dimata en Andy Najar (komt die ooit nog terug op topniveau?) is de spoeling véél te dun. Anderlecht heeft zonder hen maar 7-8 basisspelers die kunnen meestrijden voor PO I. We hoorden sommigen al opperen om ook Kenny Saief en Alexandru Chipciu terug te halen, maar zij zijn ook materiaal voor de middenmoot in België. Anderen opperen dat Anderlecht Sven Kums en Ivan Santini (bankzitter in China) had moeten houden, maar zij bewezen dat zij inzake loon en leeftijd niet aan de eisen konden voldoen. Te weinig leider en geen prestaties die een langer verblijf rechtvaardigden. Doorselecteren, wat ook de komende mercato’s nog gaat moeten gebeuren. Ook dàt proces is nog gaande door het wanbeleid van de afgelopen 3-4 jaar.


Kompany verwacht méér van enkele meer 'ervaren' jongens.
Kompany had graag meer gedaan tijdens de mercato – Bornauw had hij liever gehouden, maar het geld was broodnodig – en daarom hoopte hij op een revanchegevoel bij Nasri. Dat de Fransman na 2 maanden nog niet fit genoeg is, zegt alles over zijn motivatie. Tot op heden een miscast.

Paars-Wit zijn ‘ideale elftal’ zou mogelijk als volgt kunnen zijn, als Kompany zijn 4-3-3 blijft aanhouden: Van Crombrugge – Sardella/Najar – Kompany – Sandler – Dewaele – Lokonga – Trebel/Vlap – Chadli – Verschaeren – Roofe – Dimata.

Op papier een zeer aardig team en we gaan niet mee in de kritiek dat de jeugd door de mand valt. Sardella was tot Club Brugge een revelatie en Dewaele haalt altijd een constant niveau en Lokonga en Verschaeren zijn toptalenten. Het zijn de jongens met meer wedstrijden op de teller die momenteel toch wel tegenvallen, genre Cobbaut, Zulj & co. Dat is het probleem: de weelde in de breedte is er niet…


Het is wachten op de terugkeer van de geblesseerden Roofe, Kompany, Dimata en Najar.
Thomas Didillon is een goede tweede doelman, Jérémy Doku toont veel leuke zaken en brengt altijd wel iets, Luka Adzic kende goede invalbeurten en Marco Kana is een toptalent, maar daarna… Jongens als Edo Kayembe, Peter Zulj, Elias Cobbaut, Francis Amuzu, Alexis Saelemaekers, Zakaria Bakkali, Pieter Gerkens, Samir Nasri, Kenny Saief, Alexandru Chipciu en Isaac Kiese Thelin geven amper thuis. Voor hen mag en moet de lat hoger. Maken zij nog progressie en zouden zij in de selectie zitten bij pakweg Antwerp of Club Brugge?

Conclusie: Anderlecht heeft, indien iedereen fit is, een ploeg die zeker wel wat kan betekenen in België. Maar met dergelijke smalle kern mag er niks gebeuren. RSCA telt wel veel spelers, maar daar is dan ook alles mee gezegd.

Claudio Reulens

LEES OOK: Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

Is de kern van Anderlecht te smal inzake kwaliteit?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

157
157
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

134
134
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

155
155
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

254
254
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

355
355
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

226
226
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

542
542
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

187
187
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

512
512
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

295
295
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1294
1294
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

431
431
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

407
407
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

387
387
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

291
291
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

512
512
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

206
206
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

363
363
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

400
400
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3103
3103
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

786
786
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

478
478
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

361
361

Meer sportnieuws