De vloek van Real Madrid: Hazard en Courtois nu al onder druk

door
De vloek van Real Madrid: Hazard en Courtois nu al onder druk

Het is uiteraard nog heel vroeg op het seizoen, maar bij Real Madrid zijn de puzzelstukken nog niet in elkaar gevallen. Ergens is dat ook logisch, aangezien de ploeg van Zinédine Zidane nog een pak sterkhouders moet missen, maar is de aanwezige kwaliteit meer dan voldoende om betere resultaten te kunnen halen. Voor het derde opeenvolgende jaar lijkt ook dit seizoen geen hoogvlieger te gaan worden voor Los Blancos. Maar gelukkig is het voetbal onvoorspelbaar en bewees De Koninklijke al genoeg dat het een uitzichtloze situatie alsnog kan omkeren. 

In Spanje wordt de huidige malaise nog steeds bestempeld als 'de Erfenis van Cristiano Ronaldo'. Ook al was de Portugese superster bij Real Madrid de voorbije jaren de meest spelbepalende figuur, voor zo'n Europese grootheid is zo'n excuus wel wat magertjes. Van een team met Thibaut Courtois, Eden Hazard, Karim Benzema, Toni Kroos en zelfs Gareth Bale mag er veel meer verwacht worden dan een teleurstellende 3-0 nederlaag bij Paris Saint-Germain. Real kon woensdag dan wel niet rekenen op sterkhouders zoals Sergio Ramos, Marcelo, Isco en Luka Modric. Maar ook de Parijzenaars misten Neymar en Kylian Mbappé, een gemis dat normaal zwaarder moet doorwegen dan de absenties bij de Spanjaarden.

DE PARADOX VAN COURTOIS

Ook onze Rode Duivels worden momenteel hard aangepakt in Madrid. Het zomers vertrek van grote concurrent Keylor Navas zou voor Thibaut Courtois een geschenk uit de hemel moeten zijn. Gedaan met de dagelijkse druk vanuit de Spaanse media, die Navas liever in het doel zagen dan onze landgenoot, maar ook Zidane zou een boontje hebben gehad voor de Costa Ricaan. Ondanks Courtois' grote concurrent naar Paris Saint-Germain vertrok, lijkt hij allerminst bevrijd te keepen. Veel fans betreuren nog steeds de keuze om Navas te laten gaan naar Parijs, en daarom voluit de kaart te trekken van Courtois. Dat Navas dan ook nog eens de nul hield tegen Courtois, maakt het allemaal veel pijnlijker. 



De afwezigheid van de geroutineerde verdedigers Ramos en Marcelo zou normaal in het voordeel moeten spreken van Courtois: met een gammele verdediging is het voor een doelman nooit leuk keepen. Maar dat de nationale nummer één op zo'n momenten niet uitstijgt boven zichzelf én het team, zoals het een echte topdoelman betaamt (zeg maar de erfenis van Iker Casillas), wordt hem wel aangerekend. Woensdag ging Courtois vooral niet vrijuit bij het eerste tegendoelpunt van Angel Di Maria. In Spanje wordt ook niet vergeten dat hij vorig seizoen slechts 10 clean sheets telde op 48 wedstrijden ...

GEEN SIMEONE OF MOURINHO MEER

Bij zijn vorige clubs Chelsea en Atlético Madrid keepte Courtois wekelijks op wereldniveau, terwijl hij bij Real te wisselvallig presteert. Criticasters merken op dat zijn toenmalige trainers toen steeds vertrokken vanuit een defensieve aanpak, met een verdediging die meer weg had van vermenselijkte rotsen dan verdedigers uit vlees en bloed. Diego Simeone en José Mourinho beschikten toen over de beste verdedigers ter wereld, maar bij Real Madrid is dat de laatste twee seizoenen niet zo het geval. Tijdens een mindere periode is het dan aangewezen om op een betrouwbaar sluitstuk terug te vallen. Ooit was Courtois één blok zelfvertrouwen, maar dat straalt hij bij Real Madrid momenteel niet meer uit. 



Gelukkig keepte Courtois dit seizoen wel al wedstrijden op zijn gebruikelijke topniveau. Maar matchen tegen mindere goden uit de Spaanse La Liga zoals Celta de Vigo, Real Valladolid, Villarreal en Levante zijn geen graadmeters voor een topclub zijnde Real Madrid. De wedstrijd tegen Paris Saint-Germain was hopelijk een wake-up call voor de hele ploeg, maar ook Courtois weet dat hij uit een ander vaatje zal mogen tappen. Maar misschien brengt Eden Hazard wel de redding?

DE FACTOR EDEN HAZARD

De meest recente Galactico moet Real Madrid naar ongekende hoogtes stuwen. Deze zomer werd er veel verwacht van de toptransfer van Eden Hazard, maar door wat overgewicht en een blessure miste hij voorlopig nog zijn start. Na een eerste invalbeurt van 20 minuten tegen Levante, mocht Hazardinho starten in het Parc des Princes voor het eerst dit seizoen. Maar net zoals zijn andere ploegmaats had Hazard het moeilijk in Parijs, waar hij bijna de volledige wedstrijd geïsoleerd werd.



Zodra Hazard de bal raakte, stelde de ploeg van trainer Tuchel zich dermate op zodat er bijna altijd meerdere mannetjes kleefden op de Rode Duivel. Zelfs Cristiano Ronaldo zou het tij niet meer kunnen keren in dergelijke omstandigheden. Toch zijn ze in Madrid van mening dat Hazard binnenkort op hoog niveau zal presteren. Zijn kwaliteiten met de bal aan de voet, het fraaie samenspel met Karim Benzema en de kunst om kansen te creëeren geven de Madrileense achterban hoop. Veel hoop.

Veel zal echter afhangen van zijn ploegmaats, want met een matige aanvoer is het moeilijk presteren voor élke topspeler. Net zoals het altijd aangenamer voetballen is met een stabiele verdediging achteraan. Zodra Marcelo en Sergio Ramos - ook geen meelopers - terug fit worden bevonden, keert er heel wat stabiliteit terug in het elftal van Real Madrid. Reken daarbij op het middenveld het voetballend vermogen van Modric en Isco, ondersteund door Casemiro als pure breker, en dan staat er terug een topploeg. Maar ook de 'heropleving' van Bale kan perspectief bieden, de Welshman werkte woensdag een aardige partij af. Op die manier kan de aandacht wat afgeschoven worden van Hazard, omdat het gevaar ook langs de andere kant kan komen.

IT AINT'T OVER UNTILL IT'S OVER



Trainer Zidane heeft ervaring met de huidige situatie bij Real Madrid. Toen hij er in 2001 arriveerde als grote vedette, liep het seizoensbegin ook voor geen meter. Toen startten de Galactico's met een schamele 4 op 12. Aan het eind van het seizoen werden Los Blancos dan wel geen kampioen van Spanje meer, maar wonnen ze wel de Champions League. Aan Hazard, de nieuwste Galactico én het grote uithangbord van het vernieuwde Real Madrid, om dat kunststukje te herhalen. En misschien zelfs beter te doen, met alsnog een Spaanse titel onder de arm?

LEES OOK: Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

Wie is belangrijker voor Real Madrid?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

68
68
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

208
208
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

136
136
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

159
159
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

252
252
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

79
79
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

615
615
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

308
308
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

201
201
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

317
317
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

221
221
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

384
384
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

362
362
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

490
490
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

107
107
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

427
427
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

390
390
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

297
297
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws