EXCLUSIEF Meekers: "Hebben bod van zes miljoen op Tomiyasu geweigerd"

door
EXCLUSIEF Meekers:

STVV is aan het nieuwe seizoen begonnen en deed dat met zeer veel jonge spelers. Aanwinsten Mathieu Troonbeeckx en de jonge Bosniër Tarik Baltik (die weldra tekent) tekenden ook present. Marc Brys was er uiteraard ook en de coach van de Kanaries wacht op versterking. Voetbalnieuws sprak met voorzitter David Meekers over de ambities van de club en over de in- en uitgaande transfers bij STVV.


STVV wil de goede prestaties van vorig seizoen, toen het pas op de laatste speeldag naast Play-Off I greep, herhalen. "We gaan proberen zo goed te doen als vorig jaar en de linkerkolom van de rangschikking is onze ambitie. Op korte termijn willen we een zo sterk mogelijk team op de been te brengen. We zijn druk bezig met een aantal in- en uitgaande transfers en we hopen binnen een paar weken de kern gevormd te hebben."


STVV begon vandaag aan het seizoen 2019/2020.
Takehiro Tomiyasu wordt hardnekkig aan Bologna gelinkt. De kans is zeer groot dat de Japanner komend seizoen in de Serie A zal spelen, want de interesse is groot. "We hebben een bod van zes miljoen euro van Bologna ontvangen, maar we gaan Tomiyasu zeker niet voor dat bedrag van de hand doen en er is dus zeker geen akkoord. Er zijn meerdere Italiaanse clubs die interesse hebben in hem en onze CEO, meneer Tateishi, plant deze week een trip naar Italië en hij gaat er een viertal clubs bezoeken. Bologna is daar bij."

Diagne
Modou Diagne werd al even aangekondigd als de nieuwe verdediger, maar er zijn wat moeilijkheden opgedoken. "Die jongen heeft medische testen afgelegd. Diagne is nog altijd hier en we onderhandelen nog verder met hem, dus het kan nog altijd dat hij Kanarie zal worden. Er was een princiepsakkoord en hij is dan de medische testen komen afleggen, maar er zijn dan van zijn kant uit nieuwe onderhandelingen opgestart, ondanks het princiepsakkoord. De kans bestaat dat hij tekent, maar dat is nog geen feit en de komende dagen zal daar duidelijkheid over komen."


Marc Brys wacht nog op de nodige versterkingen.
Bij STVV zijn er ook een pak spelers die hun laatste contractjaar ingaan en daar zitten toch kleppers bij als Pol Garcia Tena, Yohan Boli, Alexis De Sart en Jorge Teixeira, maar ook jongens als Lucas Pirard (gewild door Waasland-Beveren), Alexandre De Bruyn en Samuel Asamoah.

"We gaan deze mercato afwachten en zien welke bewegingen er zijn geweest. Op 1 september kunnen we pas een goed beeld vormen over de spelersgroep en dan kunnen we over die jongens beslissingen nemen. We gaan dan speler per speler bekijken en evalueren hoe wij hun toekomst bij STVV zien."

LEES OOK: STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

Zal STVV 10 miljoen euro kunnen ontvangen voor Tomiyasu?

Meest recent

Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

1
1
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

17
17
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

26
26
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

18
18
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

112
112
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

102
102
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

58
58
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

62
62
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

123
123
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

168
168
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

43
43
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

55
55
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

70
70
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

723
723
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

148
148
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

267
267
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

80
80
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

240
240
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

67
67
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

238
238
Uitblinker dankzij Hasi: "Veel vertrouwen in mij"

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen KV Mechelen. Paars-Wit won met 3-1, maar pakweg een ...

85
85
Heymans: "Daarom is dit een héél belangrijke zege"

KRC Genk recht de rug. Ze wonnen met 0-1 op het veld van KVC Westerlo, al was het zeker geen ...

101
101
‘Oplossing in chaos bij Anderlecht: Hasi vindt sleutel’

RSC Anderlecht lag de afgelopen weken zwaar onder vuur. Ook coach Besnik Hasi kreeg de wind van ...

271
271
Bayern meldt recordwinst: “Kompany brengt iets speciaals”

Bayern München was afgelopen zomermercato erg stil op de transfermarkt. De Duitse grootmacht ...

173
173
Thriller in Kuipje: Genk ontsnapt na Westerlo’s doelhoutpech

Racing Genk trok deze namiddag nipt aan het langste eind tegen een strijdvaardig Westerlo in Het ...

41
41

Meer sportnieuws