Bergen heeft Cercle Brugge op eigen veld geklopt met 3-2. Cercle kwam eerst op voorsprong via Mushaga Bakenga, maar gaf het alsnog uit handen. Na de overwinning van Waasland-Beveren komt Cercle terug op de laatste plaats te staan. Een nieuwe trainer lijkt nodig voor de Bruggelingen.
Cercle Brugge was na de overwinning van vorige week tegen Beerschot AC eindelijk gelanceerd en wou die lijn maar al te graag doortrekken. Lorenzo Staelens zat op de bank voor de
groentjes en mits een goede prestatie kon dit zo blijven.
De wedstrijd begon matig maar het was Cercle dat het eerste kwam dreigen. Die kans was meteen de goede. Opnieuw was het Bakenga die voor de openingstreffer zorgde. Michael Uchebo stuurde de
Club Brugge-huurling diep, die in eerste instantie de paal trof. In de rebound was Cédric Berthelin wel geklopt.
Bergen bleef echter niet bij de pakken zitten. Aloïs Nong haalde het kanon boven maar zag zijn schot overgaan. Jérémy Perbet daarentegen deed beter. Hij werd (randje buitenspel) in schietpositie gebracht en aarzelde niet. Met een stevig schot vloerde hij Bram Verbist.
Met aanvallen over en weer werden de supporters op Bergen goed voorzien. Bakenga kreeg nog dé kans op de voorsprong, maar besloot zwak naast. Voor de thuisploeg kon Mustapha Jarju niet scoren. Dat waren de ingrediënten voor de eerste helft.
Tien minuten na de rust zette Tom Van Imschoot de
Draken op voorsprong. Bij
De Vereniging stonden ze te slapen. Perbet kreeg even later ook terug een goede kans, maar Bernd Evens kon nog net op tijd ontzetten. Even voorbij het uur stuurde Tim Smolders Bakenga met een kopbal diep, die op mooie wijze gelijk maakte.
Twintig minuten voor tijd was het opnieuw raak voor de thuisploeg. Zola Matumona zwiepte de bal voor doel en Maël Lépicier klom het hoogst. Verbist was voor de derde keer geklopt. Een kwartier voor tijd scoorde Nong de geruststellende 4-2, maar die werd afgekeurd.
Bergen controleerde de wedstrijd rustig. Enkel William Carvalho kon het thuispubliek nog even doen zuchten. Hij besloot over. Op basis van de tweede helft verdiende Bergen de overwinning tegen Cercle, dat na de overwinning van vorige week op hoop leefde.
Scoreverloop:
0-1 (08') Mushaga Bakenga
1-1 (21') Jérémy Perbet
2-1 (55') Tom Van Imschoot
2-2 (64') Mushaga Bakenga
3-2 (70') Maël Lépicier
LEES OOK:
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"