Mario Balotelli lijkt dinsdag tegen Denemarken voor het eerst sinds de EK-finale weer te gaan spelen voor Italië. Bondscoach Cesare Prandelli heeft positieve woorden over voor de veel bekritiseerde spits.
"Of het niet goed is om steeds weer risico te lopen met Balotelli? Er is helemaal geen risico", zei Prandelli tegen
RAI Sport. "Wij proberen dit grote talent alleen maar te helpen, maar daarna moet hij het zelf doen en ik denk dat hij in staat is om dat te doen. Deze ploeg wil groeien en werken aan details. Dat is heel fijn. De geschiedenis leert ons dat er altijd moeilijkheden zijn, maar de spelers willen zich verbeteren en willen een hecht team worden."
Italië won vrijdag met 3-1 van Armenië, wat niet altijd even makkelijk ging. "Kritiek doet mij niets. Dat soort dingen hou ik helemaal niet van. Het getuigd van weinig respect om van een afstand, op basis van herhalingen en hoogtepunten, een oordeel te vellen in plaats de wedstrijd live te hebben gezien. Het is alsof ze je persoonlijk aanvallen. Ben ik zoals Marcello Lippi in dat geval?"
"Ik hoop het, gezien het feit hij de wereldtitel heeft gewonnen. Ik zou trots zijn op de vergelijking met Lippi", zei Prandelli, die hoopt van Denemarken te winnen. "Winnen van de Denen zouden nogmaals drie punten betekenen en dan zie je een constante lijn. Ik denk dat onze groep redelijk gelijkmatig is en ik heb veel vertrouwen in de wedstrijd van dinsdagavond."