Penalty Club doet stof opwaaien: "De bal vloog 10 meter boven Wesley"

door
Penalty Club doet stof opwaaien:

Club Brugge won zaterdagavond voor eigen volk en kon de kloof met leider KRC Genk zo verkleinen tot zes punten. Maar tegen STVV had de landskampioen niet bepaald veel overschot. Zo won Blauw-Zwart uiteindelijk met 1-0 na een omgezette penalty van Hans Vanaken.


Over die strafschop was achteraf wel veel te doen, want de fout van Steven De Petter bij een hoekschop leek niet zo erg. Bovendien maakte slachtoffer eveneens gebruik van zijn handen. "Ik ben geen fan van dit soort beslissingen, in die zin dat ik geen gevaarlijke actie zie. Ik zag de bal tien meter boven Wesley vliegen. Maar je kan je wel afvragen wat die hand daar doet. Zeker een man met de ervaring van Steven De Petter moet daar beter doen", vertelde analist Jacky Mathijssen bij Play Sports.

De ex-trainer van Club én STVV denkt wel dat er een bepaalde vorm van compensatiedrang een rol speelde bij scheidsrechter Nicolas Laforge. "De Petter moet weten dat hij na 75 minuten, óp Club Brugge en bij 0-0, in de gaten wordt gehouden. Want dat gevoel heb ik wel: dat de scheidsrechter, die al een paar keer belaagd is, dit soort situaties ziet en dan dadelijk zal beslissen over penalty."

Uiteindelijk geeft Mathijssen wel toe dat de penalty terecht was. "Het was een juiste beslissing, daar gaan we niet over discussiëren. Maar je mag de ref die kans niet geven. Je weet dit is geen Lokeren-STVV, dit is Club Brugge - STVV in 75ste minuut bij 0-0. Dan weet je dat je je niks kan permitteren."

LEES OOK: 'Exodus bij Standard: dubbele exit in de maak'

🔥 Wat iedereen nu leest

Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp
Het gaat nu heel snel: droevig nieuws over Johan Boskamp
René Van der Gijp haalt verwoestend uit naar Van Basten
René Van der Gijp haalt verwoestend uit naar Van Basten

De penalty van Club was terecht ...

Meest recent

Anderlecht krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

In de play-offs van de Conference League krijgt RSC Anderlecht donderdag AEK Athene over de vloer. ...

2
2
'Hoofdpijn voor De Condé: 5 dossiers baren Genk zorgen'

KRC Genk slaagde er tot dusver wonderwel in om de kleedkamer bij mekaar te houden. Ook op inkomend ...

299
299
'Club Brugge houdt adem in: toptalenten richting exit?'

Club Brugge gaf deze zomer al ongeveer 36 miljoen uit aan vijf zomeraanwinsten. Hoewel er naar ...

276
276
'Overmars onthult masterplan: Antwerp boort goudmijn aan'

Drie jaar na Den Dubbel reiken de bomen niet langer tot de hemel bij Antwerp, dat om diverse redenen ...

326
326
RSCA-pion haakt om dramatische privé-reden af voor AEK

Anderlecht staat voor een cruciale week. Het moet in een dubbele confrontatie met AEK Athene ...

332
332
Mechele onthult zeer straffe ambitie bij Club Brugge

Club Brugge beleefde dinsdag een geweldige avond in Glasgow, want dankzij een 1-3-zege tegen Rangers ...

286
286
'KV Mechelen duwt door voor offensieve versterking'

KV Mechelen zag deze week nog een sterkhouder vertrekken, want Rafik Belghali koos voor een ...

146
146
Opvolger Hasi? Oude bekende solliciteert bij Anderlecht

Anderlecht sloeg deze zomer nog maar eens een nieuwe richting in. Het trok daarbij voluit de kaart ...

248
248
'Club Brugge wrijft zich in handen na transferwending'

Club Brugge beleeft een zeer drukke zomermercato. Daarbij zag het ook al heel wat smaakmakers ...

475
475
'Aster Vranckx verrast met terugkeer in Serie A'

De transfermarkt is nog iets meer dan twee weken open en er zullen ongetwijfeld ook nog de nodige ...

75
75
'Club Brugge heeft volgende transferslag al klaarstaan'

Club Brugge ging dinsdagavond met 1-3 winnen op het veld van Rangers en zette daarmee een enorme ...

703
703
Patrick Goots opent nieuw hoofdstuk dat niemand zag aankomen

Patrick Goots stond altijd bekend als een 'goalgetter pur sang'. De aanvaller maakte bij ...

164
164
Voormalig RWDM-voorzitter Vermeersch is overleden

De voorbije jaren beleefden een aantal Belgische traditieclubs turbulente tijden. Bij RWDM Brussels ...

0
0
René Van der Gijp haalt verwoestend uit naar Van Basten

Het nieuwe voetbalseizoen is nog maar net begonnen, maar de talkshows draaien alweer op volle ...

82
82
Hasi schat Europese kansen Anderlecht in: "Zou stunt zijn"

Club Brugge heeft dinsdagavond al een grote stap gezet richting de league phase van de Champions ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil ex-speler Antwerp, Duivels naar Spanje'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

175
175
De Condé onthult erg verrassend transfernieuws Tolu

Het transferhuiswerk van KRC Genk is nog niet af. Met Tolu Arokodare verwacht de club nog een ...

482
482
“Lekker voor hem” - Degryse kijkt ogen uit bij Club Brugge

Club Brugge maakte in de voorrondes van de Champions League veel indruk op het veld van Rangers. ...

408
408
Lukaku doorbreekt stilte na gigantische mokerslag

Romelu Lukaku (32) was afgelopen seizoen onmisbaar voor Antonio Conte en de Rode Duivel pakte met ...

181
181
Spileers na glansrol: “Goal komt helemaal op zijn rekening”

Club Brugge kende een ongelooflijke start tegen Rangers namens de voorrondes van de Champions ...

248
248
KRC Genk vist pijnlijk naast toptarget: “Tot twee keer toe”

KRC Genk is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. De Limburgse club moet nog ...

370
370
Ongezien drama Frigan paar dagen na droomtransfer

Matija Frigan speelde de afgelopen seizoenen bij Westerlo. De Kroaat werd voor bijna 6 miljoen euro ...

84
84
Zware opdoffer Club Brugge na euforie? Vermant reageert

Romeo Vermant is volledig aan het ontploffen bij Club Brugge. Even zag het naar uit dat de aanvaller ...

1034
1034
Ruben Van Gucht wordt verleid door grote concurrent

Ruben Van Gucht domineert nu al enkele jaren de 'gespecialiseerde pers'. De Sporza-journalist maakte ...

63
63
Hasi met de handen in het haar vlak voor AEK Athene

RSC Anderlecht neemt het in de voorrondes van de Conference League op tegen AEK Athene, geen ...

513
513

Meer sportnieuws