"Uitspraken Degryse hebben voor paniek gezorgd bij Club"

door

Opvallend tafereel zondag bij Club Brugge: na de wissel van aanvoerder Ruud Vormer werd coach Ivan Leko flink op de korrel genomen door het thuispubliek. De kampioenenmaker van vorig seizoen verliest dan ook steeds meer kritiek. "Ik denk dat Club Brugge volgend seizoen een andere trainer heeft", liet analist Marc Degryse zelfs verstaan bij Extra Time.


En volgens columnist Hugo Camps hebben die uitspraken voor de nodige onrust gezorgd bij de landskampioen. "Degryse heeft dezer dagen voor paniek gezorgd in Jan Breydel. Hij voorspelt dat het contract van Ivan Leko niet verlengd zal worden en, sterker nog, dat de relatie tussen de coach en topspeler Vormer voorgoed vertroebeld is. Het is een gewaagde uitspraak, maar Degryse heeft een subtiel seismografisch talent voor bonje en averechts parlando. Hij kent de opstand van binnenuit", schrijft hij in Het Laatste Nieuws.

Camps vreest eveneens dat een trainer nooit kan winnen van een publiekslieveling, maar vindt de uitspraken van Degryse toch wat voorbarig zijn. "Om daarom Ivan Leko bij het grof vuil van Jan Breydel te zetten, is wel een premature conclusie. Leko heeft veel goodwill gecreëerd bij de aanhang van Club. Zijn bezetenheid als coach spreekt nog steeds tot de verbeelding. Voetbalwerelden zijn volstrekt onbetrouwbaar, maar voor liquidaties heb je echt ongedierte nodig. En daar is de Jupiler Pro League vooralsnog te deftig voor."

JOUW MENING TELT:
Uitspraken zoals die van Degryse moeten kunnen ...

Meest recent

Hubert gooit alles op tafel over Anderlecht: “Ontgoocheling”

David Hubert werd bij RSC Anderlecht de laan uitgestuurd en Besnik Hasi werd aangesteld als zijn ...

44
44
Union SG pakt plots uit met zéér straffe deal

Union SG staat erom bekend onbekende spelers voor een prikje te halen. Promise David werd zo voor ...

76
76
Talenten staan klaar bij Duivels: “Nieuwe Gouden Generatie”

De Gouden Generatie kende een hoogtepunt met een bronzen medaille op het WK in 2018. Sindsdien ...

130
130
“Waanzinnig bizar!” - De Bruyne-gekte slaat toe in Napels

Kevin De Bruyne begint aan een nieuw avontuur bij Napoli. De Italiaanse club werd afgelopen seizoen ...

69
69
Horrorscenario in de maak voor Ajax?

Bij Ajax spelen met Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida verschillende Belgen. De ...

36
36
Details Supercup bekend, nieuws over volledige kalender

Union SG werd afgelopen seizoen landskampioen in de Jupiler Pro League. De Brusselse club pakte een ...

336
336
Wie verovert het hart van Gert Verheyen? Zijn boodschap is duidelijk

Voor Gert Verheyen mag de broeksriem even ervan af, al kan je dat gerust met een korrel zout nemen. ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club Brugge gaan hard'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

377
377
Leko vloekt op Hubert: OHL berooft Charleroi

Verschillende Belgische clubs zijn van hoofdtrainer veranderd. Bij KAA Gent werd Ivan Leko ...

160
160
Vrancken bonkt op tafel bij STVV: “Kan niet door de beugel”

Wouter Vrancken wist Sint-Truiden VV in de Jupiler Pro League te houden en de voormalige trainer van ...

285
285
Lukaku is het beu en geeft criticasters lik op stuk

Romelu Lukaku is de topscorer aller tijden van de Rode Duivels en de spits maakte furore bij onder ...

141
141
OHL slaat transferslag en rondt knappe deal af

Oud-Heverlee Leuven kon afgelopen seizoen geen potten breken in de Europe Play-Offs en is volop ...

60
60
'Saelemaekers dicht bij straffe stap: AC Milan eist jackpot'

Alexis Saelemaekers kende een topseizoen bij AS Roma, maar de polyvalente vleugelspeler ligt nog ...

101
101
Vannieuwkerke laat volgers in totale verbazing achter

Karl Vannieuwkerke is ongetwijfeld een van de bekendste sportjournalisten in Vlaanderen. Met zijn ...

117
117
‘Real Madrid lanceert grote plannen met Courtois’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie ...

111
111
'Laporta geeft groen licht voor supertransfer Barcelona'

FC Barcelona won afgelopen seizoen alles wat er te winnen valt in Spanje, maar wil in de komende ...

120
120
'KVM bijt in het stof: KV Kortrijk doet koopje in JPL'

KV Kortrijk slaagde er afgelopen seizoen niet om het behoud in de Jupiler Pro League te vrijwaren. ...

519
519
Transferdeal met Anderlecht? Frutos speelt open kaart

RSC Anderlecht is momenteel volop bezig met het aanwerven van versterking, maar zal in de komende ...

378
378
Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

In de Verenigde Staten wordt momenteel het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams afgewerkt. ...

77
77
'Onderhandelingen lopen: eerste grote vertrekker bij Club'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het komende seizoen weldra van start, aanstaande ...

739
739
'Exodus bij Man City: Premier League-transfer Walker'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

92
92
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

202
202
Transferbom dreigt Anderlecht-kleedkamer te splijten

Een onverwachte transfer kan de rust binnen Anderlecht flink verstoren. Terwijl de club mikt op ...

700
700
'Overmars aan zet: Antwerp zet zinnen op absolute goudpot'

Na het mislopen van het Europese ticket, zal Antwerp FC op een andere manier voor extra inkomsten ...

705
705
'Opvallende nieuwe club Van Bommel: gesprekken lopen'

In de Jupiler Pro League beginnen de trainersposities stilaan ingevuld te raken, maar in het ...

276
276

Meer sportnieuws