'Anderlecht betaalde 1,5 miljoen euro makelaarscomissies voor drie transfers'

door
'Anderlecht betaalde 1,5 miljoen euro makelaarscomissies voor drie transfers'

Sinds het openbarsten van 'Operatie Propere Handen' komen er alsmaar meer details aan de oppervlakte over het functioneren van makelaars in de voetbalwereld. Zo blijken ze vaak enorme sommen op te strijken. Ook bij Anderlecht kunnen ze flink geld scheppen.


Zo ontdekte Sport/Voetbalmagazine dat Star Factory, het makelaarsbedrijf van Didier Frenay, afgelopen zomer maar liefst 1,5 miljoen euro kreeg voor de transfers van Elias Cobbaut, Antonio Milic en Thomas Didillon. Goed voor een commissie van 500.000 euro per transfer dus. "Dat komt overeen met een commissie van tien procent, een percentage dat gebruikelijk is bij transfers op Anderlecht", stelt technisch directeur Luc Devroe.

Maar die 500.000 euro blijkt al zeker in het geval van Cobbaut een pak meer dan tien procent te zijn. Op basis van het loon, de tekenpremie en de groepsverzekering van de linksachter komt S/VM uit op een som van 215.000 euro, als RSCA daadwerkelijk tien procent aan commissie uitgekeerd zou hebben. Een bedrag dat dus een pak lager ligt. "
Dat is een kwestie van onderhandelen, maar ook van reputatie. Star Factory heeft al zeventien jaar een stevige reputatie, en ik ken Luc al dertig jaar. Er is een wederzijds vertrouwen gegroeid bij verschillende transfers", verklaart Frenay het grote verschil.

LEES OOK: Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

Heeft Anderlecht te veel betaald?

Meest recent

'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'STVV verliest smaakmaker, exit Still'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

33
33
‘Kopzorgen KAA Gent groeien: Ivan Leko kop van jut’

KAA Gent leek op weg om een goede reeks neer te zetten. De afgelopen twee wedstrijden wonnen de ...

54
54
De Cat verbaast Anderlecht met mindset: "Grote klasse"

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Onder Besnik Hasi is het ...

121
121
Alderweireld velt hard oordeel over Antwerp én Wils

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag onderuit tegen Sint-Truiden VV. The Great Old staat nu ...

231
231
Anderlecht wacht bang af: "Een explosieve situatie"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Een verdiende zege, maar het is nog maar een eerste ...

254
254
Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

111
111
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

252
252
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

145
145
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

163
163
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

47
47
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

373
373
Treurnis bij Anderlecht en KRC Genk: "50 miljoen euro!"

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben enorm goede jeugdopleidingen. Er kwamen al veel spelers via die ...

113
113
Degryse luidt alarmbellen voor Club Brugge én Union SG

Union SG en Club Brugge wonnen hun matchen. Zulte Waregem en FCV Dender werden al bij al vlot over ...

257
257
'Anderlecht doet gek: strikt Braziliaanse doelpuntenmachine'

Anderlecht gaat voluit voor een linksvoetige doelpuntenmachine met Raphinha-aura. De 23-jarige ...

665
665
Monsterdeal voor Patro: miljoenen euro’s op komst

Patro Eisden is bezig aan een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft de afgelopen jaren voor ...

119
119
KRC Genk tankt vertrouwen: Smets geeft grote ambitie prijs

KRC Genk won met 0-1 van KVC Westerlo. Die zege was niet helemaal verdiend, maar daar maalden ze ...

111
111
Hubert scherp na vlotte zege en viseert twee spelers

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. De Brusselaars moesten niet eens doorduwen aan ...

87
87
Plots sterkhouder bij STVV: "Als ik het voor het zeggen had…"

STVV speelde een beresterke partij tegen Royal Antwerp FC. Het won met 1-0, maar de score had hoger ...

84
84
Vandenbempt verbaasd over Anderlecht-ster: “Totaal onverwacht”

RSC Anderlecht speelde bij momenten goed tegen KV Mechelen. Ze wonnen verdiend met 3-1 van KV ...

563
563
STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

150
150
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

52
52
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

135
135
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

58
58
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

344
344

Meer sportnieuws