Ajax is eenvoudig langs NEC gegaan. De Amsterdammers wonnen met liefst 1-6 in Nijmegen, tegen een totaal ander NEC dan vorige week. De ploeg van trainer Alex Pastoor had nagenoeg niets in te brengen op eigen veld.
De beginfase ging beide kanten op, dat duurde tot de dertiende minuut. Lukoki werd toen diepgestuurd door Schøne, waarna de buitenspeler doelman Babos in de korte hoek passeerde. Daarna was Ajax de betere ploeg en NEC was geen schim van de ploeg die ruim won van sc Heerenveen. Direct na de 0-1 kreeg de thuisploeg wel een grote kans, maar Ten Voorde speelde te hard breed op Platje, waardoor de kans verkeken was.
Ajax speelde daarna op positiespel, niet in een al te hoog tempo, maar NEC kwam er helemaal niet aan te pas. De 0-2 en 0-3 volgden elkaar rap op. Een lange bal van Vermeer werd door de NEC-defensie niet goed verwerkt, daardoor Eriksen Babos voorbij kon en kon scoren. Kort daarna was het Alderweireld die een lange bal verzorgde op Sana, die de buitenspelval ontweek en met een fraaie lob wist te scoren. De ploeg van trainer De Boer was daarna heer en meester.
Na de drinkpauze leek het op een positiespel op een training, waar Ajax niet echt gericht naar het doel ging. De Amsterdammers stonden goed, gaven niets weg, maar als verbeterpunt zou naar boven kunnen komen dat er meer vooruit gevoetbald kon worden. Overigens was de temperatuur, gezien het feit er nog een helft te spelen was, ook niet makkelijk. Janssen maakte er nog wel 0-4 van, met een afstandschot en een blunder van Babos.
Na de rust was het tempo niet bepaald hoog, mede door de hitte. Na tien minuten kwam de 1-5 dan ook uit de lucht vallen. Van der Wiel bediende Eriksen, die met een fraai hakje de bal klaar wilde leggen voor De Jong. Breuer was er net iets eerder bij en schoot tegen De Jong aan, waarna de bal plots in het doel belandde. Ajax was heer en meester, maar stond af en toe toch wat laconiek te verdedigen. Kort voor de drinkpauze in het tweede bedrijf maakte NEC de eretreffer.
Uit een hoekschop kon de verdediger, die direct na de rust inviel, scoren. Daarna moest Vermeer nog redding brengen op een schot van Koolwijk, maar verder had de Ajax-sluitpost niet veel te doen. De 1-6 kwam uiteindelijk op naam van Sana. Eriksen stuurde De Jong diep met een fraai wippertje, waarna de aanvoerder opzij legde en Sana liet scoren. Invaller Boerrigter kreeg nog een kansje, net als De Jong zelf. Het bleef echter bij een prima 1-6.
Scoreverloop:
0-1 (13') Jody Lukoki
0-2 (17') Christian Eriksen
0-3 (20') Tobias Sana
0-4 (37') Theo Janssen
0-5 (53') Siem de Jong
1-5 (63') Bram Nuytinck
1-6 (83') Tobias Sana
LEES OOK:
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws