Scheidsrechter reageert op veelbesproken 'hands' van Vormer

door
Scheidsrechter reageert op veelbesproken 'hands' van Vormer

Dat Club Brugge een verdiende kampioen is zal bijna niemand in twijfel trekken. Maar de manier waarop de titel werd verzekerd deed toch wat de wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart haalde immers een punt op het veld van Standard, de gelijkmaker ging echter gepaard met een handsbal van Ruud Vormer.


De Nederlandse aanvoerder tekende weeral voor een assist, maar in zijn vooractie is duidelijk te zien hoe hij de bal beroerd met zijn arm. Maar scheidsrechter Bram Van Driessche blijft bij zijn beslissing om de treffer goed te keuren. "Vormer kreeg inderdaad de bal tegen zijn arm, maar hij deed dat niet bewust. Hij keek zelfs niet naar de bal. Geen intentie dus. Hij steunde op de arm om te kunnen tackelen. Dan kan je niet verwachten dat hij plots zijn arm wegtovert", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

In de herhaling was wel te zien dat Vormer tijdens de tackle nog een extra beweging doet met zijn arm richting de bal. De VAR riep Van Driessche dan ook op tot het bekijken van de beelden, maar hij bleef bij zijn eerste gedacht. "Ik kreeg de vraag of ik de fase goed gezien had. Hoewel ik 'ja' antwoordde, heb ik na overleg met de VAR toch beslist om de beelden te raadplegen. Nogmaals: het was geen bewust handsspel. Niet elke bal tegen een arm is strafbaar."

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Het doelpunt had afgekeurd moeten worden ...

Meest recent

Union verweesd: "Een punt was verdiend geweest"

Voor de derde keer op rij heeft Union dinsdagavond een nederlaag moeten incasseren in de Champions ...

7
7
Jutgla deelt zeer fraai compliment uit aan Club Brugge

Club Brugge liet in de zomer heel wat sterkhouders vertrekken. Eén van hen was Ferran Jutgla, ...

121
121
Kompany klopt nu ook PSG, ijzersterke Courtois alsnog geveld

Er viel dinsdagavond heel wat te beleven in de Champions League. Vincent Kompany en Bayern ...

64
64
Dapper Union blijft ook in Madrid met lege handen achter

Union is dinsdagavond tegen een derde nederlaag op rij aangelopen in de Champions League. Na de ...

30
30
Courtois verbaast alweer heel Europa

Real Madrid bleef tot dusver nog foutloos in de Champions League, maar dinsdagavond krijgt de ...

67
67
Hayen trainer van absolute grootmacht? "Binnen 2 jaar..."

Club Brugge staat woensdagavond voor een ferme uitdaging in de Champions League. Dan komt met FC ...

84
84
Standard komt met opmerkelijke uitleg voor tirade Wilmots

Er was de voorbije weken heel wat te doen rond Standard. Hun partij tegen Antwerp moest voortijdig ...

54
54
'AA Gent gaat transferstrijd aan met PSV'

AA Gent leek vertrokken te zijn met ruime zeges tegen Standard en Patro, maar werd vorig weekend ...

74
74
Antwerp en Gent krijgen flinke meevallers te horen

Dinsdag boog het Disciplinair Comité zich over enkele controversiële incidenten van ...

140
140
Napoli baalt enorm, Arsenal blijft foutloos doorrazen

Om 18u45 stonden er in de Champions League twee duels op het programma. Napoli ontving Eintracht ...

34
34
Het einde van Ronaldo: CR7 licht tipje van de sluier

Cristiano Ronaldo is 40 jaar en de Portugese aanvaller weet dat het einde nadert. Op zijn leeftijd ...

95
95
Nainggolan 'plaagt' Antwerp: "Zou nog lukken"

Het gaat bijzonder slecht met Royal Antwerp FC. Sportief is de club serieus afgegleden en dat op ...

114
114
Atlético Madrid - Union: Hubert verrast stevig

Union SG speelt vanavond om 21 tegen Atlético Madrid. Een héél zware partij en ...

38
38
Flick en Lewandowski spreken: dit vinden zij van Club Brugge

FC Barcelona komt toch met veel zorgen naar Brugge. De Catalanen hebben de nodige blessures en hun ...

383
383
Dreyer schrijft geschiedenis: MLS compleet gek van de Deen

RSC Anderlecht verkocht Anders Dreyer in januari voor een spotprijsje van amper 5 miljoen euro, wat ...

310
310
Club Brugge opgelet: Hayen reageert op flirt met Celtic

Mocht het op zijn bucketlist staan mag Nicky Hayen woensdag nog een Europese grootmacht afvinken, ...

248
248
AA Gent pleit Dean volledig vrij: "Gevaarlijk precedent"

Vooraf verkeerde AA Gent omwille van het 125-jarig clubbestaan nog in feeststemming, maar na de ...

280
280
Nederland verstomt: Club Brugge plant ‘brutale’ transfer

Club Brugge jaagt op een verrassende naam uit Nederland. Een tiener die dit seizoen doorbreekt in de ...

442
442
'KRC Genk kan cashen: goudhaantje weg in januari?'

KRC Genk deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt, waarbij de Limburgers ...

737
737
Club-Barcelona: Hayen & Flick maken selecties bekend

Hoogdag in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdagavond gastheer speelt voor niemand minder dan FC ...

121
121
Hasi maakt brokken: Bertaccini out, Vazquez in?

Met zijn rug tegen de muur besloot Besnik Hasi om tegen KV Mechelen vier aanvallers aan de aftrap te ...

630
630
Antwerp & AA Gent binden strijd aan met Bondsparket

Afgelopen weekend was het Halloween, en dus besloten Max Dean en Daam Foulon om nog eens uit te ...

245
245
Hayen verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. In aanloop naar het ...

259
259
Annelien Coorevits breekt taboe: “Passie was er nooit"

Ze vormden jarenlang één van de bekendste koppels van het Vlaamse medialandschap: ...

381
381
Club is klaar: Seys roept oorlogstaal naar Lamine Yamal

Club Brugge kijkt FC Barcelona recht in de ogen namens de Champions League. De gedroomde affiche ...

169
169

Meer sportnieuws