Coucke maakt eerste transferdoelwit Anderlecht bekend

1597 stemmen
Coucke maakt eerste transferdoelwit Anderlecht bekend

Marc Coucke was de voorbije weken en maanden niet weg te denken uit de (voetbal)media en elke dag verscheen er wel een nieuw verhaal omtrent de verkoop van KV Oostende of de overname van RSC Anderlecht. De nieuwe preses van RSCA heeft daar voorlopig genoeg van en kondigde maandag een persstop tot aan de PO's aan. Maar eerst maakte hij nog een veelbesproken passage bij Extra Time.


Coucke ging in het praatprogramma op Canvas geen enkel onderwerp uit de weg. Zo had hij het onder meer over de mislukte wintermercato van Paars-Wit. "Ik begrijp die transferperiode niet. Vooral in de laatste dagen moet je continu zitten te schaken. Ik moest nu die van KVO doen. We waren met 5 dossiers bezig die konden vertrekken. Voor alle 5 hadden we een mogelijke vervanger. Siani is vertrokken naar Antwerp en 1,5 uur later hadden we Nkaka. Sorry, maar dat is beleid."

Op die manier wil Coucke het dus ook gaan aanpakken bij Anderlecht: met een goede scouting en voorbereid zijn op alle scenario's. Al zal de loonmassa wel beperkt worden gehouden. "Wat transfers betreft zullen we moeten investeren, maar niet qua operationeel resultaat. Qua loonmassa zal ik meer discipline eisen."

En Coucke weet ook al naar welke profielen hij ongeveer op zoek gaat: jong, talentvol en met de mogelijkheid om later door met een duidelijke financiële meerwaarde. Hij heeft zelfs al een eerste doelwit in zijn hoofd. "Als Landry Dimata (die momenteel maar niet doorbreekt bij Wolfsburg, red.) volgend seizoen een jaar bij Anderlecht wil komen spelen ... with pleasure."

LEES OOK: Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Dimata zou een ideale aanwinst voor RSCA zijn ...

Meest recent

Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

24
24
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

21
21
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

225
225
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

199
199
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

210
210
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

67
67
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

108
108
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

473
473
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

33
33
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

108
108
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

67
67
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

25
25
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

91
91
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

166
166
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

86
86
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

162
162
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

86
86
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

669
669
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

189
189
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

105
105
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

385
385
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

75
75
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

118
118
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

181
181
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

279
279

Meer sportnieuws