In Brugge maakt men zich stilaan op voor een nieuw festijn, geen titelfeest dit keer maar een 'Gouden Schoenenviering'. Want algemeen wordt aangenomen dat een speler van de landskampioen op acht februari wordt uitgeroepen tot opvolger van Sven Kums. Al is er momenteel één grote outsider.
Zo dook de voorbije weken steeds vaker de naam van Lukasz Teodorczyk op in de verschillende pronostieken. Jacques Sys, hoofdredacteur van
Sport/Voetbalmagazine denkt echter niet dat de trofee naar de doelpuntenmachine van RSC
Anderlecht zal gaan. "Teodorczyk zal in de tweede stemronde ook wel flink wat punten behalen, wellicht zelfs winnen, maar dat zal niet genoeg zijn voor het totaal, vermoed ik."
Over zijn topfavoriet is Sys duidelijk. "Izquierdo is de spectaculairste voetballer in onze competitie. Alleen hij verdient die Gouden Schoen. Izquierdo was de bepalende man in het behalen van de kampioenstitel en zal dus zeker veel punten scoren in de eerste stemronde. Dit seizoen startte hij wat minder, maar toch was hij nog geregeld beslissend met zijn flitsen van klasse."
LEES OOK:
Straffe beelden: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot