De Play-Offs werden destijds ingevoerd om meer spanning te creëren aan de top van het
Belgisch voetbal en dat is bijzonder goed gelukt. De belangrijkste nacompetitie stond jaar na jaar garant voor spektakel en suspense. Toch staat het Play-Off-systeem nog niet helemaal op punt.
Zo blijft PO II ondergewaardeerd, maar ook op PO I kwam al de nodige kritiek. Vooral de puntenhalvering zit heel wat clubs dwars. Ook Vincent Mannaert pleit ervoor om dit te hervormen. "Ik denk dat geen enkele Belgische topclub er tegen kan zijn dat je niet langer met een straatlengte voorsprong de titel pakt, al kan je de halvering van de punten sportief gezien moeilijk verdedigen", zei de manager van
Club Brugge tegenover
Krant van West-Vlaanderen.
Verder is Mannaert wel zeer te spreken over het systeem. "De kwaliteit komt altijd bovendrijven. Club en
Anderlecht waren er al altijd bij in Play-Off I en eindigden de laatste vijf jaar telkens in de top drie, alleen is de aanloop naar de cruciale fase van de competitie spannender geworden."
LEES OOK:
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’