Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

door
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko niet onverdeeld tevreden zijn, want de flauwe vertoning na de rust stemt tot nadenken. Bovendien schopte de coach achteraf nog tegen een paar schenen. Iets wat hem niet bepaald in dank wordt afgenomen.

Zo trots hij was op de "ongelooflijke demonstratie" in de eerste helft, zo teleurgesteld was Leko naar eigen zeggen over de makke prestatie die volgde nadien. Behalve arrogantie, een gebrek aan focus en het verzaken aan afspraken, zag de Kroaat nog een opvallende verklaring voor dat frappant niveauverschil: vermoeidheid en krampen wegens te weinig trainingsintensiteit tijdens hun interlandverplichtingen.

LEES OOK: Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Leko spuwt gal

Leko spuwde stevig zijn gal over hoe het eraan toe gaat bij de nationale ploegen van de 15 (jeugd)internationals die Blauw-Zwart afstond. "Ik twijfel om dit zeggen. Misschien doe ik het beter niet, maar ik ga het toch doen. Normaal zijn mijn spelers machines, nu riepen ze plots om een ambulance. Er is geen respect voor de coaches die een heel jaar hard werken om hen fysiek op hun beste niveau te krijgen."

"Ze komen precies terug uit vakantie", moest hem duidelijk iets van het hart. Zonder namen te noemen leek Leko het vooral over Aleksandar Stankovic, Joel Ordonez en Raphael Onyedika te hebben, die volgens Het Laatste Nieuws schijnbaar stikkapot zat na de pauze. Hoewel ook Joaquin Seys de 90 minuten niet kon volmaken, schoot de suggestie dat hij de Rode Duivels viseerde in het verkeerde keelgat.

Kritiek op Club

"Je moet geen woorden in mijn mond leggen. Ik heb het over alle internationals", diende Leko op zijn persbabbel een aanwezige journalist van Het Nieuwsblad antwoord. Volgens de krant bereikte zijn kritiek op hun aanpak ondertussen trouwens al een aantal voetbalbonden. "Navraag bij verschillende federaties leert ons dat er met grote verbazing gekeken wordt naar de uitspraken van Leko", luidt het namelijk.

Zij draaien de rollen meteen om. "Daar klinkt het dat de load bij de nationale elftallen in lijn ligt met die van bij de clubs, en dat de uithaal van Leko van weinig respect getuigt voor het werk van de staf van de landenteams", besluit HNB. Leko en zijn collega's krijgen alleszins nog voldoende tijd om de lucht uit te klaren, want de volgende interlandbreak staat pas na de afloop van de play-offs op het programma.

Leko gaat zijn boekje te buiten

Meest recent

"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

7
7
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

91
91
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

44
44
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

139
139
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

39
39
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

42
42
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

123
123
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

44
44
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

120
120
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

332
332
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

48
48
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

482
482
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

97
97
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

222
222
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

101
101
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

479
479
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

169
169
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

70
70
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

339
339
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

314
314
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

163
163
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

173
173
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

118
118
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24

Meer sportnieuws