Terwijl de
Jupiler Pro League alweer op volle toeren draait, zitten de Europese topclubs momenteel nog in volle voorbereiding. Daar horen ook de nodige oefenwedstrijden bij en om hier munt uit te kunnen slaan werd een nieuw tornooi gecreëerd. Met ploegen als Chelsea, Real Madrid, Juventus en PSG, heeft de International Champions Cup wel een zeer stevige bezetting.
Ook FC Barcelona neemt deel aan deze competitie en won zaterdagavond met 3-1 van Celtic. Luis Enrique gaf voor de gelegenheid de kans aan enkele youngster om zich te tonen. Eén daarvan was Francisco José Perdomo Borges, beter bekend als Nili. De 22-jarige aanvaller werd deze zomer overgenomen van Las Palmas en hoopt om via Barcelona B te kunnen doorbreken bij de grote jongens.
En Nili heeft ook een Belgische link. Zo kreeg hij zijn voetbalnaam dankzij voormalig topspeler en Rode Duivel Luc Nilis. "Toen ik klein was kreeg ik van mijn grootvader een shirt van PSV met de naam van Nilis op de rug. Telkens als ik ging voetballen deed ik dit shirt aan. Vrienden zagen dit en begonnen me 'Nili' te noemen. Nu gebruikt iedereen deze naam", onthulde hij bij
Canarias en Hora.
LEES OOK:
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'