In België leeft over het algemeen het gevoel dat het EK in Frankrijk een gemiste kans is voor de Rode Duivels, die al in de kwartfinale werden uitgeschakeld door het op papier zwakkere Wales. Toch gelooft radiocommentator Peter Vandenbempt niet dat de Belgen hadden kunnen winnen in een halve finale tegen Portugal.
Tijdens het
VRT-nieuws kreeg Vandenbempt de vraag of België ook in de finale had kunnen staan: “Het had eventueel gekund, zou je vooraf gedacht hebben, maar ik vraag me toch stilaan af of België in een halve finale wel had kunnen winnen van Portugal. Ik ben geneigd om te zeggen van nietâ€, is de radioman duidelijk. “Als je ziet wat landen met mindere kwaliteit op papier, zoals Portugal, Wales en ook Italië, hebben gebracht ter compensatie van dat talent: collectiviteit en ongelooflijke teamgeest, zich pijn willen doen, dan begin ik me af te vragen of de Belgen dat eigenlijk wel kunnen opbrengen.â€
"Het gaat niet alleen maar over talent, maar ook om op het gepaste moment top te zijn en boven je mogelijkheden te kunnen voetballen. De trainer van Wales is erin geslaagd om die ploeg twintig tot dertig procent beter te laten spelen, ons nationale elftal heeft dat niet gekund."
“We zullen nu zien of er een nieuwe bondscoach komt, en misschien wel een betere, en of ze met hem wel kunnen brengen wat ervan verwacht wordt. En of de Gouden Generatie toch bladgoud is geblekenâ€, besluit Vandenbempt.
LEES OOK:
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart