Tegen Finland stuurde Marc Wilmots een centraal verdedigingsduo met Jason Denayer en Thomas Vermaelen het veld in. Intussen raakte die laatste geblesseerd en Toby Alderweireld ging zondag tegen Noorwegen sowieso zijn kans krijgen als centrale verdediger.
Wilmots wil van Alderweireld de leider maken van zijn defensie en daar vindt de bondscoach Denayer nog te jong voor. "Een jonge gast als Denayer kun je geen verdediging laten leiden. Als er iemand met ervaring naast hem staat, verloopt het veel beter, dan wordt hij gestuurd", zegt Wilmots bij
Het Nieuwsblad.
"Daarom wil ik Alderweireld centraal, als baas van de verdediging. Hij moet in Frankrijk de leider worden van de defensie. In de huidige omstandigheden is dat de beste oplossing. Vermaelen is vooral met zijn eigen lichaam bezig, Toby is meer een natuurlijke leider."
LEES OOK:
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?