Ook Gillet werd kort daarna niet geklopt, want de doelman bracht redding op een inzet van Benjamin De Ceulaer. Rafal Wolski kwam eveneens in een kansrijke positie, maar de Pool van Mechelen aarzelde te lang. Na dat bedrijvige halfuur kwam het tot een lager speltempo aan beide zijdes en voor de rust vielen er geen kansen meer te noteren.
Na de pauze werd er wel gescoord. In de 48ste minuut zette Edin Cocalic zich op het scorebord. De verdediger kopte een vrije trap van Tim Matthys tegen de touwen. Westerlo dreigde aan de overkant via De Ceulaer en tien minuten later was het wel prijs voor de thuisploeg: op een corner van Robin Henkens knikte Gounongbe de gelijkmaker voorbij Gillet.
Gillet kon kort daarop de 2-1 verhinderen toen hij prachtig redde op een kopbal van De Ceulaer, maar in de 74ste minuut was het wél prijs voor die laatste. De Ceulaer knalde met zijn linker raak en zette de bordjes zo op 2-1. Maar KVM stond drie minuten later weer langszij, toen Hanni hard tegen de netten schoot. In de slotfase kregen de bezoekers alsnog het deksel op de neus, toen invaller Julien Vercauteren met een prachtig schot de winning goal lukte.
SCOREVERLOOP:
0-1 (48') Edin Cocalic
1-1 (62') Frédéric Gounongbe
2-1 (74') Benjamin De Ceulaer
2-2 (77') Sofiane Hanni
3-2 (88') Julien VercauterenLEES OOK: Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek
Jasper Ostyn