2015 was een jaar met twee gezichten voor Thibaut Courtois. Hij sleepte met Chelsea de landstitel in de wacht, maar in september liep hij een zware knieblessure op. Intussen kan hij wel teren op een fameus palmares voor een 23-jarige speler, al scheelde het niet veel of hij was gestopt met voetballen.
Dat bekent Courtois in
Het Nieuwsblad, waar hij het had over zijn jeugdjaren." Op mijn achtste volleybalde ik in Maaseik. Misschien kon ik het blijven combineren met voetballen in Bilzen, maar toen kwam Genk me halen en vielen de trainingen op maandag, woensdag en vrijdag. Dat waren dezelfde dagen als in het volleybal en ik heb voor voetbal gekozen."
"Op mijn elfde had ik een moment waarop ik wilde stoppen met voetbal. Ik had geen goed gevoel bij de trainer en twijfelde om opnieuw te gaan volleyballen. Ik heb zelfs even aan veldrijden gedacht omdat ik het fijn vond te fietsen in de tuin. Uiteindelijk heb ik doorgebeten en een jaar later had ik weer een trainer met wie het klikte", aldus de Rode Duivel.
LEES OOK:
'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'