Peter Maes werd in het tussenseizoen aangesteld als de man die KRC Genk opnieuw naar de top moet leiden. Geen gemakkelijke opdracht, want de Limburgers waren in de voorbije jaren flink weggezakt. Dat ondervond de coach zelf ook tijdens zijn eerste weken.
Volgens Maes was de situatie binnen de kleedkamer schrijnend bij zijn aankomst. "Ik ben in een club gestapt waar de slechte resultaten van de voorbije jaren de funderingen hadden aangetast. Ik ga heel eerlijk zijn: de werkvloer was niet gezond. Kara, Milinkovic, Anele, Cissé, ... Dat waren stuk voor stuk ontevreden gasten. Zóveel negativisme. Milinkovic behoorde nog wel tot mijn kern maar zijn gedachten waren al lang niet meer in Genk. Kara, die gedroeg zich als ‘de king’, met Anele rond zich, en Cissé... ", getuigt hij in
Het Laatste Nieuws.
Maar Maes kon niet te veel tegen hun ingaan, want de spelers hadden een bepaalde marktwaarde. "En er was mij heel duidelijk gezegd: ‘We kunnen zélf maar iets halen zodra dié jongens zijn verkocht.’ Ik zat met een gigantisch probleem. We zijn pas fatsoenlijk kunnen gaan werken vanaf de laatste week van augustus."
LEES OOK:
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'