Dé wedstrijd van komende weekend komt uit de Spaanse Primera Division. In El Clasico nemen aartsvijanden Real Madrid en FC Barcelona het zaterdag, voor de eerste keer dit seizoen, tegen mekaar op. De lokale overheid nam enkele drastische veiligheidsmaatregelen.
Dat heeft natuurlijk veel te maken met de recente gebeurtenissen in Frankrijk en de terreurdreiging. Er zullen maar liefst 1200 agenten de wedstrijd in en rond het stadion in goede banen leiden. Dat zijn er zes keer zoveel als bij een gewone risicowedstrijd. Daarbovenop zullen ook 1300 stewards, agenten in burger en leden van de civiele bescherming aanwezig zijn.
Concepcion Dancausa, afgevaardigde van het lokale bestuur, gaf meer uitleg bij deze beslissing. "Bovenop de gewoonlijke maatregelen voor een risicomatch, zullen er nog een reeks extra maatregelen genomen worden. De recente aanslagen in Parijs en de gewelddadige tijd waarin we momenteel leven zijn de oorzaken van de toegenomen strengheid", citeerde
Belga hem.
LEES OOK:
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa