Op Sclessin was men zondagmiddag de dramatische heenronde eventjes vergeten. Standard won immers van aartsrivaal
Anderlecht. Jonathan Legear stond erg verrassend in de basis en kroonde zich zowaar tot matchwinnaar met het enige doelpunt.
Achteraf verklaarde Yannick Ferrera zijn erg opmerkelijke keuze voor Legear. "Jonathan werkt heel hard op training en gaat altijd tot het uiterste. Reken daarbij zijn ervaring in België en het buitenland, en dan begrijp je dat we zo iemand nodig hebben in zulke wedstrijden", liet hij bij
Sporza noteren.
Standard lag wel onder in de eerste helft en dat dwong Ferrera tot een tactische ingreep. "We hebben wat te veel weggegeven in de eerste helft. Er was te weinig druk op de bal, waardoor ze een paar keer gevaarlijk konden worden. De vervanging van Emond was dan ook puur tactisch: we hadden een extra man nodig op het middenveld. Zo kwam er meer druk op de bal en hebben we eigenlijk niets meer weggegeven in de tweede helft."
LEES OOK:
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop