De fans Rode Duivels kunnen sinds zaterdagavond hun reis naar Frankrijk vastleggen. Marc Wilmots leidde zijn team zo naar het tweede grote tornooi op rij. Volgens analist Jan Mulder is de rol van de bondscoach wel beperkt.
In
Het Laatste Nieuws feliciteert de Nederlander Wilmots wel met deze prestatie. "Zijn kennis van tactische trainingen zouden volgens de kenners van tactische trainingen onvoldoende zijn. Misschien is dat zo, maar hem kan niet verweten worden dat België nu twee keer achter elkaar op een eindtoernooi vertegenwoordigd is."
Toch zijn enkel de Duivels zelf verantwoordelijk voor de kwalificatie. "De moeders van alle kwalificaties zijn natuurlijk de spelers. Courtois, Kompany, Hazard, De Bruyne, Mertens, Benteke, Origi, Vertonghen, Lukaku. Al laat Wilmots ze op training etiketten plakken op Jupilerflesjes, de wedstrijd zal er niet anders uitzien: de Duivels zijn beter."
LEES OOK:
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken