FC Barcelona heeft verbijsterd gereageerd op het transferverbod dat de club opgelegd gekregen heeft van de FIFA. Ook in hoger beroep bepaalde de wereldvoetbalbond dat de Spaanse topclub een jaar lang geen spelers mag kopen.
Barcelona heeft de straf gekregen omdat het tien
transfers 'deed' die tegen de regels in gingen. Jonge kinderen werden vastgelegd door de Catalanen, terwijl dit door de FIFA ten strengste verboden is. Barça mag nu pas op 1 januari 2016 weer spelers kopen. "Dit is onrechtvaardig voor Barça, voor de kinderen en hun ouders en voor het voetbal in het algemeen", reageert een razende president Josep Maria Bartomeu, geciteerd door de
NOS.
"Wij hebben altijd gezegd dat de straf buiten proporties is. Dit tart alle sportieve logica. De FIFA heeft de taak om het voetbal te beschermen, maar met zo'n beslissing neemt het afstand van die taak. Barcelona zal zich dan ook inzetten om de regels te verbeteren. Ik hoop dat de FIFA het gezonde verstand zal gebruiken en geen andere club hoeft te lijden onder deze regel", besloot de woedende Bartomeu. Barcelona kan nog in beroep gaan bij het sporttribunaal CAS, maar de club weet nog niet of het dit ook gaat doen.
LEES OOK:
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"