Komend weekend treft Barcelona aartsrivaal Real Madrid. Trainer van de Catalaanse club, Josep Guardiola, verwacht een mooie wedstrijd. Tijdens een persconferentie sprak de trainer over zijn formatie.
Tegen Levante (5-0 winst) speelde Barcelona in een 3-4-3 formatie. Op de vraag of Guardiola deze tactiek ook tegen Real wil gaan gebruiken, was de oefenmeester duidelijk. "Wanneer je de wedstrijd niet controleert, kun je met drie verdedigers in grote problemen komen. Tegen een club als Real Madrid kun je niet negentig minuten lang domineren."
Barca staat op dit moment tweede in de competitie met drie punten achterstand op
De Koninklijke. Wel heeft de club uit Madrid een wedstrijd minder gespeeld. De wedstrijd wordt ook een strijd tussen de twee topscorers uit de competitie. Cristiano Ronaldo en Lionel Messi vonden beide al zeventien maal het net.