Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

door
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde namelijk de leidersplaats en liep in Sint-Truiden zijn eerste Play-Off-nederlaag in bijna twee jaar op. De miserie begon allemaal bij de uitsluiting van Kevin Mac Allister

De Brusselaars wezen na de nederlaag op STVV vooral richting de wedstrijdleiding, maar moeten de hand ook in eigen boezem steken. Wat Union op Stayen liet zien was gewoonweg een kampioen-onwaardig. Vooral het gebrek aan creativiteit en vermogen om kansen te creëeren was schrijnend. De thuisploeg legde veel beter voetbal op de mat.

LEES OOK: Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Veelbesproken rode kaart

Het moet wel gezegd dat de Unionisten al snel gedecimeerd werden. Toen Ilias Sebaoui op doel dreigde af te gaan, haalde Kevin Mac Allister hem onderuit met een bizarre tackle. De Argentijnse verdediger dook met het hoofd en schouders richting zijn tegenstander en toonde daarbij geen intentie om de bal te spelen. Ref Jan Boterberg gaf hem meteen rood.

Even was het wel afwachten of de VAR niet tussenbeide zou komen. De fout was weliswaar duidelijk, het is niet zo dat Mac Allister de fysieke integriteit van zijn tegenstander echt op het spel zette. Bovendien liepen er nog enkele verdedigers in de buurt en was de wedstrijd nog geen kwartier ver. Maar uiteindelijk vond de VAR het dus niet nodig om in te grijpen.

Oud-scheidsrechters duidelijk

Volgens oud-scheidsrechter Serge Gumieny was dat een goede beslissing. "Je kan nog discussiëren of Mac Allister de laatste man was, maar er wordt Sebaoui wel een open doelkans ontnomen. Dat Boterberg zich hier wat strenger toont en dat de VAR niet tussenkomt, vind ik positief. Vergeet niet dat Union al vaker is weggekomen met dit soort fouten", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Ook zijn voormalige collega Marcel Javaux kan zich vinden in het oordeel van de wedstrijdleiding. "De rode kaart is terecht. Met pijn in het hart want de speler die hem krijgt is één van de meest toegewijde en vriendelijkste spelers in de competitie, al heeft hij een geschiedenis met dit soort fouten. De scheidsrechter oordeelde terecht dat hij een overtreding begin en dat die bestraf moest worden met rood", aldus Javaux bij SudPresse.

Terechte rode kaart?

Meest recent

"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

25
25
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

7
7
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

18
18
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

29
29
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

170
170
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

182
182
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

78
78
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

408
408
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

243
243
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

341
341
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

261
261
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

144
144
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

283
283
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

229
229
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1095
1095
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

253
253
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

187
187
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1159
1159
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

465
465
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

187
187
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

287
287
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1113
1113
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

429
429

Meer sportnieuws